Jada Pinkett Smith a Tupac: jaká je pravda o jejich vztahu?

Jada Pinkett Smith (52) učinila několik překvapivých odhalení ohledně jejího vztahu s Tupacem. Co se skutečně odehrálo mezi Jadou a, jak sama popsala, její „spřízněnou duší“, než byl v roce 1996 zastřelen?

Na začátku října 2023 se herečka v rozhovoru s Christal Jordan pro časopis Rolling Out přiznala, že jsou „spřízněné duše“. Ale ne takové ty zamilované, romantické spřízněné duše, jak by člověk očekával, když toto slovo slyší v kontextu.

Tupac skutečně napsal píseň s názvem „Jada“, která obsahuje text „U will never fully understand How Deeply my Heart Feels 4 u“, po němž následují sexuální narážky. Píseň však končí veršem „A Friend I could never replace“ (Přítel, kterého bych nikdy nemohl nahradit). Čím si tedy ve skutečnosti byli?

No, jak Jaden (syn Jady s Willem Smithem) přiznal v pořadu Big Boy v roce 2022, jeho máma řekla, že byli „nejlepší přátelé“. To však byla údajně reakce na to, že Tupac požádal herečku o ruku. Existovaly tedy z Tupacovy strany silnější city?

Jada rozhodně neměla na mysli romantiku a mnohým zopakovala, že její a Shakurův vztah byl platonický, a to i přes občasný „pokus“ o polibek, který v rozhovoru s Howardem Sternem označila za „nechutný“. Herečka uvedla, že mezi nimi „nebyla vůbec žádná fyzická chemie“.

Potkali se na Baltimorské škole umění v Marylandu, stali se nejlepšími přáteli a v polovině 80. let spolu strávili většinu střední školy.

Jada a Tupac Shakur si okamžitě padli do oka a měli k sobě hluboký vztah. Jada v roce 2022 řekla Howardu Sternovi: „Nikdy v životě jsem nepotkala člověka jako ‚pac… Měl tolik charismatu“.

Tupac dosáhl hudebního úspěchu a nyní je uznáván jako jeden z nejvlivnějších umělců v historii hip hopu; jeho písně jako „Dear Mama“ a „California Love“.

Jada se prosadila i v herectví, kde se objevila v řadě uznávaných filmů a hrála ve filmech „Girls Trip“, „Scream“ a v seriálu „Gotham“. Časopis Time ji v roce 2021 zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí na světě.

Navzdory vzájemným úspěchům na sebe oba i nadále spoléhali. Vzájemně se představily těm, kteří jsou na jejich straně v jejich podnikání, a ‚vždy na sebe dávaly pozor‘, jak řekla Jada časopisu Entertainment Weekly.

Poté se seznámila s Willem Smithem a vzali se – ale pod povrchem něco bublalo. Will Smith prohlásil, že žárlil na vztah Jady s Tupacem, a své pocity vysvětlil ve svých pamětech z roku 2021: „Chtěl jsem, aby se na mě Jada takhle dívala.“

Dvojice byla i nadále velkými přáteli, dokud se Tupac nezačal ubírat temnější cestou. Skončil ve vězení a odseděl si 8 měsíců ze čtyřletého trestu za sexuální zneužití fanouška. Jadě se nelíbilo, jakým směrem se ubírá, a Howardu Sternovi řekla, že jsou „na dvou stranách spektra“.

zdroj: Roling Out, Titulní obrázek: Wikimedia Commons – Kingkongphoto & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA – Jada Pinkett Smith v roce 1997, CC BY-SA 2.0