Jak zemřela Heather O’Rourkeová? Uvnitř srdcervoucího skonu této dětské hvězdy

Heather O’Rourkeová, známá svými ranými rolemi ve filmech Happy Days a Poltergeist, byla jednou z nejzářivějších mladých hvězd osmdesátých let. Během své herecké kariéry byla nominována na šest cen Young Artist Awards a měla nakročeno k tomu, aby vzala Hollywood útokem.

Život dětské hvězdy bohužel náhle a tragicky skončil 1. února 1988, kdy náhle zemřela ve věku 12 let. Oficiální příčina smrti Heather byla uvedena jako střevní stenóza, vrozená vada, která nebyla od jejího narození zjištěna.

Zemřela na operačním stole v dětské nemocnici v San Diegu, když se chirurgové pokoušeli odstranit těžkou střevní obstrukci, která způsobila septický šok.

Přestože je příběh Heather O’Rourkeové krátký, zanechal po sobě nadčasový odkaz.

Heather Michele O’Rourkeová se narodila 27. prosince 1975 v San Diegu v Kalifornii. Její sestra Tammy byla o čtyři roky starší než ona a sama byla začínající dětskou herečkou.

V roce 1981 byla obsazena do filmu Steva Martina Pennies from Heaven. Film byl produkován společností MGM a studio v té době jednalo s režisérem a producentem Stevenem Spielbergem o jeho nadcházejícím filmu Poltergeist. Spielberg byl jednoho dne v kanceláři MGM, když zahlédl Heather a její matku, jak obědvají, zatímco Tammy byla na place.

Podle Los Angeles Times je Spielberg oslovil a nabídl jim životní příležitost: Hlavní roli pro mladou Heather, kterou považoval za ideální pro roli Carol Anne Freelingové v Poltergeistovi.

Zejména Heather byla chválena jako jedna z nejlepších částí filmu, přičemž The New York Times napsaly: „Se svýma vykulenýma očima, dlouhými blond vlasy a jemným hlasem byla tak nápadná, že pokračování hrálo na její přítomnost.“

A samozřejmě, její ikonický projev věty „Jsou tady!“ zůstal od té doby základem popkultury.

Po úspěchu Poltergeista se zdálo, že Heather O’Rourkeová je předurčena ke slibné hollywoodské kariéře. Byla obsazena do opakujících se rolí v seriálech jako Webster a Happy Days.

O’Rourkeová si také zahrála ve dvou pokračováních Poltergeista. V roce 1987 natáčela v Chicagu film Poltergeist III a svůj čas na place ukončila v červnu téhož roku. Těšila se na uvedení filmu do kin a řekla tehdy časopisu People: „Tenhle film je opravdu dobrý. Myslím, že je to nejlepší.“

Pouhých sedm měsíců po skončení natáčení, 1. února 1988, mladá dětská hvězda zemřela na zástavu srdce a plic a septický šok způsobený neodhalenou střevní obstrukcí.

„Byla to střevní neprůchodnost, která byla pravděpodobně přítomna od narození,“ řekla její matka Kathleen. „Pořízené rentgenové snímky, pokud by byly správně přečteny, by odhalily, že se jedná o druh stavu, který by měl být léčen chirurgicky.“

Bohužel, Heatherini lékaři ji rok předtím špatně diagnostikovali – nedopatření, které stálo mladou dívku život.

zdroj: Allthatinteresting, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Ben Churchill, CC BY 2.0