Nemocnice v britském Brightonu: Ženu nechali v bolestech umírat 12 hodin na chodbě! Její smrti se dalo zabránit, rodina se soudí

Tamara Davis (31) byla přijata do Royal Sussex County Hospital v Brightonu s těžkou infekcí hrudníku poté, co doma vykašlávala krev. Původně byla léčena na oddělení, ale poté se stalo nečekané. Její postel byla odvezena na chodbu, když byla na toaletě, informuje portál Daily Mail.

Její zničená sestra Miya Davis (24) řekla, že Tamaru nechali na chodbě 12 hodin, než ji přijali na jednotku intenzivní péče, kde jí nasadili ventilátor. Ale Tamařin stav se stále zhoršoval až nakonec tři dny po incidentu zemřela na sepsi a selhání více orgánů.

Miya řekla, že smrti její sestry se dalo předejít, kdyby se jí dostalo náležité péče: „Nikdy jsem necítila, že by mi pukalo srdce víc, než když mi bylo řečeno, že moje sestra se už nezotaví. S vědomím, že její smrti se dalo předejít, pokud by se jí dostalo péče a pozornosti, kterou potřebovala, je toto trápení ještě bolestivější.“

Ze slov Tamařiny sestry mrazí. Mladá žena vícekrát upozorňovala, že kvůli vykašlávání krve nedokáže dýchat, ale nikdo ji neposlouchal. Její partner se pětkrát pokoušel zavolat sanitku, ale nakonec ji odvezl do nemocnice sám. Tam ale začalo další peklo. Zdravotní sestry odmítaly základní péči jako například vyměnění ložního prádla. Miya říká, že s její sestrou se zacházelo jako s přítěží.

„V jednom momentě, kdy jsem seděla u Tamary, přístroj na měření srdečního tepu, ke kterému byla připojena, krátce upozornil, že má tachykardii. Ani jedna zdravotní sestra, lékař nebo vrátný se ani nepodíval, aby zkontroloval, zda je Tamara v pořádku,“ popisuje Miya. Dokonce musela sestru doprovázet i na toaletu, tak vlastně zjistila, že její postel přesunuli na chodbu. Když se zeptala, o co jde, bylo jí oznámeno, že na oddělení přijali vážnější případ, který je třeba sledovat.

S Tamarou prý bylo obtížné vůbec udržovat kontakt, případně se informovat o jejím stavu. „Pokoušela jsem se několikrát během dne kontaktovat nemocnici a získat aktuální informace, ale buď zavěsili, nebo nechali telefon jen dlouho vyzvánět. Být v tak zranitelném stavu na chodbě, kde jste každému na očích, je hrozné,“ doplnila sestra Miya.

Rodina nyní jedná s právníkem, aby podnikla právní kroky proti nemocnici. Miya i ostatní pozůstalí trvají na tom, že tato záležitost není o penězích, na těch jim nezáleží. „Prostě nechceme, aby si další rodina prošla tím, čím jsme museli projít my, protože ta bolest je nepopsatelná, “ vysvětlila sestra.

Doktor Rob Haigh, hlavní lékař z University Hospitals Sussex NHS Foundation Trust, vyjádřil nad situací znepokojení: „Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině slečny Davisové a naše myšlenky jsou v tomto těžkém čase s nimi.“ 

Navzdory všemu co se událo, dostali jen strohou omluvu za jednání nemocnice, jako kdyby se nic vážného nestalo. Doktor Haigh tvrdí, že on i personál rádi osobně prokonzultují celou situaci. Zda tuto možnost rodina Davisových využije, zatím není jasné.

Zdroj: dailymail.co.uk,cas.sk. Náhledová fotografie: visionart.av z Pexels