Jana (44): Málem jsem to vzdala. Dnes jsem úspěšná podnikatelka

Jeden z prvních příběhů, který do naší redakce dorazil, ukazuje sílu osobnosti naší čtenářky. I přes překážky vytrvala ve své snaze a dnes je z ní úspěšná žena.

Životní sen

Paní Jana nám píše, že její sen byl již od malička navrhovat oblečení. Dbala na to, aby byly její panenky vždy upravené, a když se naučila šít, chystala módní přehlídky nejen pro panenky a plyšáky, ale oblékala dokonce i svého čtyřnohého mazlíčka, který jí rád stál modelem. Jana se proto rozhodla, že se stane švadlenkou. A mířila vysoko. Měla v plánu, že z ní bude světoznámá návrhářka. „Vůbec jsem nestála nohama pevně na zemi. Myslela jsem, že když dokončím školu, budu slavná.“

Nezájem okolí a finanční potíže

Po ukončení školy se ale v oboru vůbec neuchytila a začala pracovat v obchodě s oděvy. Sice byla v prostředí, kde se tvořila trendy móda, ale pouze za kasou. Stále si ale tvořila své vlastní skicy a šila oblečení pro kamarádky. Život si ale představovala jinak. Ani obchodu se nijak nedařilo a stále jí snižovali výplatu. Nakonec Jana zjistila, že je těhotná s přítelem, který nakonec ze společného života vycouval. Zůstala sama s dítětem a protože partner neplatil výživné, dostala se do finančních potíží. Nikoho to ale nezajímalo.

Jana pracovala pro neúspěšný obchod s oblečením.  
Fotka od Michal Jarmoluk z Pixabay.
Jana pracovala pro neúspěšný obchod s oblečením.
Fotka od Michal Jarmoluk z Pixabay.

Nechtěla jsem to vzdát

„Jednou ráno jsem se probudila a věděla jsem, že nemám dostatek peněz, abych pro sebe a dítě nakoupila základní potraviny. Měla jsem černé myšlenky. Nakonec jsem si ale vzpomněla na svůj sen a začala jsem opět šít pro své kamarádky, tentokrát za peníze.“ Nabídky se pomalu množily a paní Jana si po letech otevřela vlastní obchod, kde tvoří originální oděvy. „Nechtěla jsem to vzdát. Chtěla jsem dokázat synovi, že vždycky se najde cesta, jak z krize ven,“ tvrdí Jana

Dnes se Jana díky internetu dostala do povědomí širokého spektra lidí a zákazníci se k ní jen hrnou. Její originální kousky představují její životní krédo, které předává dál – za všech okolností zůstat svá a nikdy to nevzdat.

Nyní Jana tvoří originální oděvy a je úspěšná.
Anastasia Gepp z Pixabay.
Nyní Jana tvoří originální oděvy a je úspěšná.
Anastasia Gepp z Pixabay.

Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek:  getty images

Článek vychází z příběhů zaslaných našimi čtenáři. Z důvodu ochrany soukromí nebudeme uvádět skutečná jména. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Máte také nějaký zajímavý příběh? Zasílejte nám vaše příběhy na mujlife@email.cz