Joe Metheny: Dvousetkilový vrah, který zabíjel bezdomovce a prostitutky

Joe Metheny byl americký sériový vrah, který se proslavil svými brutálními a odpornými zločiny. Jeho zločiny se odehrávaly v Baltimore, Maryland, v 90. letech 20. století.

Metheny byl znám tím, že zabíjel bezdomovce a prostitutky. Jeho metody byly nesmírně kruté a sadistické. Vraždy prováděl často tím, že oběti udušil, a následně jejich těla rozčtvrtěl a části těl následně griloval a podával svým zákazníkům v občerstvení, které provozoval.

Metheny spáchal své první známé vraždy v roce 1994. Jeho obětí se staly dvě ženy, které se staly jeho známými poté, co se seznámily v motorestu, kde Metheny pracoval. Po zavraždění obou žen Metheny jejich těla rozsekal a zbytky zakopal na svém pozemku.

Jeho zločiny byly odhaleny v roce 1996, když se Metheny pokusil unést jednu ženu. Tato žena však dokázala uprchnout a informovala policii, která následně zahájila vyšetřování. Při prohlídce jeho občerstvení byly nalezeny lidské pozůstatky, což vedlo k jeho zatčení.

V roce 1997 byl Joe Metheny odsouzen za dvojnásobnou vraždu a odsouzen k doživotnímu vězení bez možnosti podmínečného propuštění. Médiím poskytl hrůzné detaily svých činů a prý byl hrdý na to, co udělal. Později byl nalezen mrtvý ve své cele v roce 2017, úřady uvedly jako příčinu smrti srdeční selhání.

„Až příště pojedete po silnici a uvidíte otevřený stánek s hovězím masem, který jste nikdy předtím neviděli, vzpomeňte si na tento příběh, než se zakousnete do sendviče. Nikdy nevíte, koho můžete sníst,“ napsal v dopise sériový vrah Joe Metheny.

Je důležité si uvědomit, že Methenyho případ je extrémní a obsahuje drastické detaily. Jeho zločiny jsou připomínkou temných stránek lidské povahy a jsou často zkoumány z kriminologického a psychologického hlediska.

zdroj: refresher, redakce, Titulní obrázek: Pixabay.com/moritz320