Vynikající přílohy, které jsou tak dobré, že v klidu zastíní hlavní chod

Všechny se vymykají tradičním přílohám, jsou mimořádně chutné a mohou klidně existovat jako samostatné jídlo.

Navíc jsou stále poměrně jednoduché na přípravu, obsahují levné a dostupné suroviny, které na talíři zazáří díky zajímavým ingrediencím. Recepty si raději schovejte, protože vaši strávníci si o tyto přílohy určitě řeknou znovu.

Pečená dýně: kostky předvařené dýně zapečené spolu s chutnou sýrovou omáčkou se skvěle hodí k pečenému masu, ale jsou vynikající i jako samostatný pokrm.

Pečený mangold: listová zelenina, která se často objevuje ve starších receptech. Čardáš je vynikající do polévek a omáček. Ale skvěle chutná i v této pražené podobě.

Kukuřice na smetaně: pokud jste ještě nezkusili zapečenou kukuřici, určitě ji vyzkoušejte. Určitě si ji vychutnáte samostatně nebo jako přílohu k masu.

Hrášek na slanině: jednoduchá kombinace jemného mraženého hrášku a kousků smažené slaniny.

Dýňové pyré: jednoduchý pokrm, který lze použít do dezertů, ale lze z něj snadno připravit i slanou přílohu, pokud přidáte trochu másla a mořské soli. Mňam!

Yorkshire pudding: a ještě jeden tip na nadýchané slané koláčky z jednoduchého těsta, které se v Anglii podávají k tradiční nedělní pečeni. Fantasticky chutnají přelité omáčkou z masového vývaru.

zdroj: recepty.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/JoyfulRose