Lékaři tvrdí, že jíst vlastní „holuby“ je velmi zdravé. Co dávají našemu tělu?

Asi si budete myslet, že jsme se zbláznili, ale tohle jsme si opravdu nevymysleli. Naopak, takový pohled, dloubání v nose a pojídání jeho obsahu je podle lékařů velmi prospěšné pro naše zdraví. Přesto je to pro většinu z nás naprosto nechutný zvyk, který je rozšířený po celém světě a je špatný na pohled. V anonymním dotazníku však přibližně 90 % dospělých přiznalo, že holuby skutečně jí.

Podle lékařů to není vůbec špatné, takže je to vlastně i velmi dobrý zvyk. Proč bychom se podle lékařů měli dloubat v nose? Jejich výzkum dokazuje, že je to zdravé. To potvrdil i biochemik Scot Napper, který tvrdí, že lidé jsou dokonce vyvinutí tak, aby konzumovali zbytky z nosu.

Scott Napper, profesor biochemie na Saskatchewanské univerzitě v Kanadě, v závěru své studie uvedl, že dloubání v nose a následná konzumace ztuhlého hlenu je pro člověka prospěšná především proto, že hlen obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek. Obsahuje mnoho virů a bakterií, ale posilujete jím svůj imunitní systém.

Je to zvláštní, ale podle něj mají děti, které vyrůstají v čistém prostředí, slabší obranyschopnost a imunitní systém, protože se do nich nedostávají viry a bakterie, které by je mohly posílit.

zdroj: dnaindia.com, dailymail.co.uk, naturalnews.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/Engin_Akyurt