Přísné sňatkové tradice britské královské rodiny. Věděli jste, že se hostům posílá poštou kousek svatebního dortu?

Svatby milujeme a královské svatby se vyznačují okázalostí, o které si většina z nás může nechat jen zdát. Ale co se ve skutečnosti děje v zákulisí, jaká pravidla a tradice se musí dodržovat, aby se královská svatba mohla uskutečnit?

Veřejnosti je oficiálně oznámeno zasnoubení. Součástí této události je také fotografování. Po oznámení královských zásnub obvykle následuje rozhovor.

V souladu se zákonem o královských sňatcích z roku 1772 musí královská rodina získat ke sňatku povolení od panovníka. Zákon o vyrovnání z roku 1701 to zakazuje. Například Meghan Markle musela být před svatbou pokřtěna v anglikánské církvi. Svatební oznámení se rozesílají jménem panovníka.

V Královské kapli v paláci svatého Jakuba se tradičně konala většina královských svateb, včetně svateb královny Anny, Jiřího III, Jiřího IV, královny Viktorie a Jiřího V.

Tato tradice je obvyklá v mnoha částech světa, ale v královské rodině se stala tradicí až po svatbě královny Viktorie v roce 1840.

Zdroj foto: Wikimedia commons/Public Domain – Svatba Viktorie, princezny královské a Johna Phillipa 25. ledna 1858

Stejně jako svatební šaty princezny z Walesu, které navrhla Sarah Burtonová pro Alexandra McQueena. Královská nevěsta vždy nosí diadém. Zde je Meghan Markleová s páskovou čelenkou královny Marie.

Královští muži tradičně slouží v armádě, takže na svatbu nosí vojenskou uniformu.

Od svatby královny Alžběty I. nechávají všechny nevěsty svou kytici u hrobu „Neznámého bojovníka“ ve Westminsterském opatství.

Kytice tradičně obsahuje snítku myrty. Tato tradice pochází z dob královny Viktorie.

Na svatební hostině jsou obvykle dva dorty. Toto je jeden ze svatby prince Harryho a Meghan Markle.

Což je v rozporu s tradicemi mnoha kultur, kde za svatbu obvykle platí rodina nevěsty.

Královská rodina obvykle cestuje na místo svatby a zpět v tomto kočáře. I když na posledních královských svatbách se nepoužíval.

zdroj: Starsinsider, Titulní obrázek: Wikimedia Commons / Robbie Dale – FlickrAll smiles, CC BY-SA 2.0