Lékaři varují! Lidé by si měli dávat pozor na tuto nebezpečnou dietu, která může tento důležitý orgán zničit

Dnešní doba přímo vybízí k nezdravému stravování, protože nezdravé potraviny jsou dostupné všude kolem nás. Dobře víme, že bychom je neměli jíst, ale jsou tak dobré, tak chutné a tak krásně voní, že jim prostě nedokážeme odolat. Pokud však chceme žít dlouhý, šťastný a zdravý život, měli bychom se to naučit.

Víte, o jakém orgánu je řeč? Játra, samozřejmě. Játra jsou jedním z našich nejtěžších orgánů a svou práci vykonávají neustále a nepozorovaně. Bez jater bychom však nemohli žít a náš život by velmi rychle skončil. A co vlastně játra dělají? Čistí krev a tělo od nahromaděných toxinů, plní řadu dalších důležitých fyziologických funkcí, které jsou nezbytné pro správnou funkci našeho těla a jeho ochranu. Pokud tedy chceme mít silné a zdravé tělo, chraňme si játra.

Měli bychom také vědět, že játra jsou největším žlázovým orgánem v našem těle a jejich hmotnost se pohybuje od 1400 do 1600 gramů. Hraje velmi důležitou roli při odbourávání a přeměně sacharidů, bílkovin a tuků. Jsou tedy nepostradatelné pro metabolismus našeho těla a je třeba o ně pečovat, nebo je alespoň tolik nepřetěžovat, což je problém mnoha lidí.

Problémy s játry jsou spojeny s nadměrnou konzumací alkoholu, ale není to jediná příčina. V případě alkoholu začíná tuková degenerace jater. Dalšími příčinami jsou především nezdravý životní styl, který je spojen s nadměrnou konzumací nezdravých potravin. Drastické diety jsou však také nezdravé, protože je vědecky dokázáno, že pokud zhubnete více než 2 kg týdně, může dojít k poškození jater. Proto je nutné zvolit vhodnou a vyváženou stravu, nepřejídat se tučnými a cholesterolovými potravinami a především omezit alkohol a další záležitosti.

zdroj: insider.com, The Guardian, Titulní obrázek: Pixabay.com/geralt