Mimozemšťané ze 70. let: NASA zveřejnila tajné nahrávky určené pro vesmírné tvory z jiných planet

NASA odtajnila a zveřejnila tajné zprávy SoundCloud , které se týkají vyšetřování mimozemské aktivity v 70. letech 20. století. Tyto zvukové soubory byly odeslány zařízením Voyager a byly určeny zástupcům mimozemských civilizací.

Jak je známo, během startu obou přístrojů Voyager v roce 1977 byly na palubě zvláštní zprávy. Jednalo se o 115 zvukových stop, které měly potenciálním příslušníkům mimozemské rasy umožnit seznámit se se zvuky života na Zemi.

Mezi nimi zpěv ptáků, zvuk vody a městského provozu, dětský pláč a matčin šepot, ale i výbuch sopky a dokonce i monolog Jimmyho Cartera… to vše sloužilo jako ukázka tehdejší civilizace pozemšťanů.

Kromě toho pracovníci kosmické agentury četli zprávy o biochemických vlastnostech třetí planety od Slunce, hovořili o charakteristických rysech Země a její historii. Všechny informace byly přeneseny na pozlacená média připomínající kompaktní disk v hliníkové krabičce. Dnes si tyto nahrávky může poslechnout kdokoli ve vysoké zvukové kvalitě.

Obě sondy Voyager jsou stále v dobrém stavu a pokračují v letu sluneční soustavou. Po 15-20 letech opustí hranice galaxie a jejich další osud zůstane pro lidstvo záhadou. Astronomové doufají, že se jim podaří dosáhnout těch světů, kde budou informace obsaženy.

zdroj: actualnews.org, Indiatoday.in, Idependent.co.uk, Titulní obrázek: Pixabay.com/luisjoserengel