Muž napsal špatnou recenzi na ubytování. Pak majitelka poslala jeho fotky s milenkou manželce

Shawn si v roce 2022 pronajal na víkend Airbnb v Tennessee. Plán byl, že se k němu připojí pár přátel na večeři. Ze začátku neměla majitelka s dalšími návštěvníky problém, ale v průběhu večera se situace změnila a ona kromě toho, že požadovala za každého dodatečné poplatky, je také obvinila z rušení nočního klidu a z domu je skoro vyhodila.

Majitelka poté, co Shawn odmítl zaplatit poplatky, poslala jeho manželce kompromitující materiály.⁠

Shawn podal na majitelku domu Pamelu 22stránkovou žalobu.

Série událostí začala v září 2022, kdy si Mackey zarezervoval pobyt od 9. do 11. září ve Fohler’s Airbnb v Memphisu v Tennessee, uvádí New York Post.

Mackey si pronajal dům se třemi ložnicemi a dvěma koupelnami, pojmenovaný „Little Bit More Country“, který Fohlerová pronajímala za 567 dolarů za noc.

V e-mailové korespondenci, která byla přiložena k soudnímu spisu, Mackey řekl Fohlerové, že může pozvat další hosty na „velmi nenápadnou“ večeři.

„To zní jako krásná doba,“ odpověděla Fohlerová. „Ráda vás všechny pohostím.“

Fohlerová řekla Mackeymu během jejich počáteční výměny názorů, že bude muset poskytnout seznam jmen všech hostů ubytovaných na Airbnb.

Hostitelka také poslala Mackeymu dlouhý seznam pravidel, která hostům zakazovala kouřit, vapovat, dělat nadměrný hluk, mít neregistrované hosty z místní oblasti nebo parkovat před garážovými vraty nebo na pravé straně příjezdové cesty.

Pravidla také zahrnovala: Žádné namáčení, jídlo, pití ani močení do bazénu.

Fohlerová také Mackeymu objasnila, že mu bude uložena pokuta 500 dolarů „podle našeho vlastního uvážení“, pokud bude policie přivolána do nemovitosti „z jakéhokoli důvodu“.

Musel by také zaplatit pokutu 250 dolarů plus zrušení pobytu, pokud by přijel s dalšími hosty, dodala hostitelka.

Při výměně názorů mezi Fohlerovou a Mackeym mu hostitelka také připomněla, že nemovitost má před domem bezpečnostní kamery, které jsou „vždy funkční a používají se k ověření počtu hostů, hluku a jakéhokoli rušení“.

V žalobě Mackey vyvrátil Fohlerové tvrzení o křiku a vulgárních výrazech na pozemku. Její obvinění označil za „nepodložená“ a tvrdil, že „nic z toho není pravda“.

Podle Mackeyho výpovědi zavolal na číslo Fohlerové a mluvil s jejím manželem, protože neměl kam jinam jít, a manžel ho ujistil, že může zůstat přes noc.

Jak bylo dohodnuto, Mackey následující den odešel a kromě žádosti o částečné vrácení peněz ve výši 502,46 dolarů zanechal na webových stránkách Airbnb negativní recenzi.

V důsledku toho „Fohlerová začala obtěžovat Mackeyho kvůli jeho recenzi a očividně se obávala o její status superhostitele Airbnb,“ tvrdí žaloba.

Společnost Airbnb později kontaktovala Mackeyho a uvedla, že jeho účet bude pozastaven, protože vyšetřuje nároky.

Mackey odpověděl společnosti a řekl, že neporušil žádná pravidla a vyzval je, aby zkontrolovali záznamy z bezpečnostních kamer z nemovitosti.

O několik dní později Mackey údajně obdržel zprávu od Fohlera, který mu vyhrožoval fotkou jeho a další ženy.

„Místo toho, aby Airbnb reagovalo tak, jak by reagoval každý slušný člověk i slušné korporace na takové nezákonné, odporné a zlé chování, postavilo se na stranu svého superhostitele, svého spoluobžalovaného Foshlera!“ uvádí se v žalobě podle Daily Beast.

Mackey „utrpěl ekonomické škody a škody na svém manželství a emocionální újmu v důsledku zásahu obžalovaných do jeho práv na soukromí,“ uvádí se v žalobě, která také uvádí, že jeho vztah s manželkou se kvůli fotografii zhoršil.

zdroj: boredpanda, titulní obrázek: Pixabay.com/Mylene2401