Slovinsko: Země malých nesnobských lyžařských středisek. Jeden skipass do všech. Zn. na pohodu

Slovinsko je zemí menších lyžařských středisek, která jsou vhodná pro rodiny s dětmi, začátečníky, pokročilé i zkušené lyžaře.

Lyžařská střediska vhodná pro rodiny

Slovinsko je zemí malých lyžařských středisek, které nabízejí příjemnou a domáckou atmosféru. Rozmanitý terén je vhodný pro začátečníky a děti i zkušené lyžaře. Získejte jednu vstupenku SkiPass, se kterou můžete lyžovat ve všech slovinských lyžařských střediscích. 

O to, abyste si sníh opravdu užili, se postarají četné lyžařské školy a lyžařští instruktoři, kteří mluví různými jazyky. Po lyžování se projděte po městě, protože většina lyžařských středisek se nachází v blízkosti velkých měst.

Zažijte lyžařskou dovolenou ve Slovinsku

Slovinská lyžařská střediska nabízejí nová dobrodružství a funkce. Kouzlo lyžování ve Slovinsku spočívá v tom, že krátké vzdálenosti umožňují lyžařům užít si několik sjezdovek za jeden den. 

Kranjska Gora

V Kranjské Goře se pořád něco děje. Vynikající terén je vyhlášený velkými mezinárodními závody ve slalomu, mírné svahy jsou rájem pro začátečníky a méně zdatné lyžaře. V bezprostřední blízkosti sjezdovek jsou hotely a apartmány, ale i zajímavá muzea a etnografické akce. Po aktivním dni ochutnejte tradiční místní kuchyni.

Rogla

Dopřejte si spoustu zimních radovánek a adrenalinu. Čekají na vás sjezdovky pro začátečníky, rekreační i profesionální lyžaře a snowboardisty. Moderní kurz běžeckého lyžování je určen pro rekreační a vrcholové lyžaře. Na Rogle si můžete vyzkoušet chůzi ve sněhu na sněžnicích; zimní radovánky si budou moci užít i děti.

Krvavec

Pro dokonalý zimní zážitek si zalyžujte na skvěle udržovaných sjezdovkách, navštivte Snow Park a apres ski ve skiareálu! Sjezdovky jsou rozmanité a nabízejí různé úrovně obtížnosti. Dále lyžařská škola, půjčovna a servis lyžařského vybavení, snowpark, kurz pro začátečníky a soutěžní kurz, dětská kapela a kolotoč, kurz s elektronickou časomírou, noční sáňkování, snowbike atd.

Pohorje

Na jedné z nejdelších osvětlených sjezdovek v Evropě je radost lyžovat nejen ve dne, ale i večer. Pohorje je známé soutěží Zlatá liška, kde se konají alpské závody Světového poháru pro ženy. Lyžaři a snowboardisté ​​si užijí různé sjezdovky, které jsou vhodné pro začátečníky i zkušené lyžaře. Zde si své místo najdou i ti nejmenší a snadno podniknou první krůčky na lyžích. Mnoho lyžařských instruktorů ve Slovinsku mluví cizími jazyky, takže komunikace je jednoduchá.

Cerkno

Lyžařské středisko Cerkno s nejmodernějším vybavením a krásnou přírodou se pyšní několika oceněními jako nejlepší lyžařské středisko ve Slovinsku. Je považováno za nejmodernější a nejbezpečnější lyžařské středisko s nejrychlejšími lyžařskými zařízeními ve Slovinsku. To každoročně potvrzují věrní lyžaři, kteří pravidelně tráví svůj volný čas na sněhu.

Vogel

Ski resort Vogel, Slovinsko. Fotka od Janezdrilc / Wikimedia Commons

Vstupte do zimní říše divů! Vogel je rájem pro milovníky lyžování, snowboardingu, freestyle běhu na lyžích, skitouringu, free skiingu nebo sáňkování. O děti se lze postarat ve sněhové školce; zatímco milovníci akrobatických prvků si mohou užít snowpark Vogel.

Kanin

Lyžujte na slunci 2000 m nad mořem. Kaninské sjezdovky jsou spojeny s italskou Sella Nevea. Tato nově propojená sjezdovka funguje na jeden skipass a je dostupná ze slovinské i italské strany. Na slovinskou stranu se dostanete z města Bovec. Většina sjezdovek v tomto rozmanitém terénu uspokojí středně pokročilé lyžaře, ale najdou se i začátečníky.

Golte

Prožijte den uprostřed zimní říše divů na sjezdovkách, které jsou rájem pro milovníky zimních aktivit. Rozlehlé sjezdovky poskytují adrenalin a opravdové potěšení pro lyžaře a snowboardisty; dětský kurz nabízí zábavu pro nejmenší. Zasněžená příroda láká také mnoho milovníků skitouringu a běžeckého lyžování.

Kope

Vstupte do zimní říše divů. Ski areál Kope nabízí skvělé terény pro začátečníky i zkušené lyžaře. Kromě sjezdovek má Kope Resort také běžkařskou trať, lyžařskou pěší stezku a sáňkařskou dráhu.

Soriška planina

Navštivte malé a přátelské lyžařské středisko s výhodnou polohou sjezdovek. K dispozici jsou tři dvousedačkové lanovky, ze kterých se dostanete na slalom, obří slalom a sjezdovky. Sjezdovky různých stupňů obtížnosti jsou vhodné pro rekreační lyžaře a především pro rodiny s dětmi.

Velká planina

Toto středně velké lyžařské středisko pro rodiny s dětmi nedaleko Lublaně nabízí dobré lyžování a široký výběr atrakcí pro rodiny s dětmi. Kromě lyžování se s dětmi můžete zabavit sáňkováním, ti starší si zase mohou užít jednoduché sněžnice při prohlídce čerstvě napadaného sněhu.

Stari vrh

Lyžařské středisko je vhodné pro lyžaře všech úrovní. I když nelyžujete, najdete zde spoustu zábavy. Ve snowparku je k dispozici sáňkařská dráha, „bobová“ dráha pro sáňkování s pneumatikami, menší skokanská dráha a různá hřiště pro nejmenší.

Zdroj: slovenia.info. Náhledová fotografie: Hasmik Ghazaryan Olson z Unsplash: Krvavec Ski Resort, Ambrož pod Krvavcem, Cerklje na Gorenjskem, Slovinsko.