Nad Disneylandem tehdy zpozorovali podivný úkaz: Viděli jste už něco takového na obloze?

Video z roku 2016 zachycuje pozoruhodný úkaz z Disneylandu v Kalifornii. Příspěvek zveřejněný na Redditu vyvolává i dnes u příznivců konspiračních teorií asociace s mimozemskými civilizacemi.

Ale většina uživatelů je přesvědčena o tom, že jeho původ je čistě pozemský. V diskusi se dokonce objevil i návod na jednoduchou výrobu takových kruhů.

Mnoho lidí přichází do kalifornského Disneylandu za zábavou a únikem z reality. Jenže video, které z něj pochází, vyvolává spíše rozporuplné reakce. Vzniklo ještě před několika lety a jeho autorem je jistý Kyle Hawkins. Momentálně opět koluje na sociálních sítích. Je na něm černý kouřový prstenec sestupující dolů z noční oblohy a jsou slyšet také rozrušené hlasy lidí, kteří považují fenomén za velmi znepokojující. 

Zdroj: Youtube.com

„Nemám představu o tom, co to je, ale kráčím po hlavní ulicí Disneylandu. Každý kolem mě se dívá vzhůru a ukazuje na prstenec vznášející se nad námi,“ uvedl Kyle s tím, že to byla nejzvláštnější věc, jakou kdy viděl. V době natáčení prý bylo větrno, takže nemohlo jít o prstenec vytvořený z kouře. 

Příspěvek okomentovalo množství uživatelů. Mnozí posměšně poznamenali, že jde o  portál z jiné dimenze, případně chybu v Matrixu. Jeden z diskutujících však jasně vysvětlil, že prstenec vznikl z ohnivého výbuchu velké show. „Vím to, protože tam pracuji. Zvykl jsem si a bavím se tím, kolik lidí to vyděsí.“ 

Zdroj: Twitter.com

Ani toto vysvětlení však mnohým nestačilo a neuvěřili mu. Desítky diskutujících zároveň upozornily na podobnou událost z Německa z roku 2016, kdy se objevil na obloze podobný úkaz a jeho záznamy zaplnily sociální sítě. Podle jednoho uživatele lze takový prstenec vytvořit i ze směsi benzínu a nafty v poměru 50:50 s malým množstvím černého prachu detonovaného elektricky. Potom už jen stačí správně odpálit tvar, který vytvoří dramatický efekt. Není to sice mystické, ale krásné a poněkud i strašidelné.

Zdroj: reddit.com, topky.sk. Náhledová fotografie: Mike Lee, CC BY 3.0 / Wikimedia Commons