Slavný pilot šokuje: Několikrát jsem viděl UFO!

Christiaan van Heijst, zkušený a uznávaný kapitán Boeingu 747 (známého také jako Jumbo Jet), prohlásil pro britský list The Sun Online, že viděl několik UFO neboli neidentifikovatelných létajících objektů. Podle pilota se zdálo, že letí hypersonickou rychlostí, tj. nejméně pětkrát rychleji než rychlost světla (tj. asi 37 000 km/h).

Devětatřicetiletý Nizozemec přišel s tímto tvrzením poté, co se v médiích objevila svědectví o podobných jevech od bývalých pilotů americké armády. „Uvědomil jsem si, že to, co popisují, je velmi podobné podivným věcem, které jsem viděl před lety,“ cituje van Heijsta výše zmíněný portál.

Jak podotkl, piloti jsou vycvičeni k tomu, aby v zájmu bezpečnosti letadel věnovali pozornost všemu na obloze: „Když něco vidím, okamžitě chci vědět, jestli je to jiné letadlo, něco, co souvisí s počasím nebo s armádou, nebo něco jiného, co by mohlo ohrozit můj let.“ Van Heijst dodal, že i když dokáže 99 procent věcí ignorovat, stále existují věci, které si nedokáže vysvětlit.

Například při letu nad Řeckem poblíž letadlové lodi USS Theodore Roosevelt spatřil jasné světlo pohybující se v extrémní výšce rychlostí asi 30 Machů. „Pokud je mi známo, žádná známá fyzika nedokáže popsat, co to světlo/vše způsobilo. Nezanechalo to žádnou stopu ani nic podobného, prostě to přeletělo a zmizelo,“ říká Christiaan.

Další záhadu spatřil Christiaan v lednu 2010 během letu z Amsterdamu do Malagy, kdy se svým druhým pilotem pozorovali objekt asi hodinu ve výšce asi 12,5 kilometru. Nacházel se asi 100 námořních mil (185 kilometrů) před nimi, ale podle informací řízení letového provozu se v té době v oblasti nenacházelo žádné jiné letadlo. Podle Van Heijsta se navíc objekt ve tvaru doutníku nepohyboval, ale „visel“ na obloze a částečně stínil slunce.

Pilot tento jev také vyfotografoval, ale snímek zatím nebyl použit k jeho identifikaci. Jak však van Heijst na svých internetových stránkách přiznává, několik podezřelých jevů již bylo vysvětleno. Podivná červená světla v odlehlé části Tichého oceánu v srpnu 2014 zřejmě způsobily nelegální rybářské lodě a podivný bílý oblak, zachycený v červenci 2017, byl zase důsledkem čínských testů balistických raket. Nejméně pět vyfotografovaných objektů však stále zůstává nevysvětleno.

zdroj: The Sun Online, Dromedar, Titulní obrázek: Pixabay.com/Ambient_Nature_Atmosphere