Návod na štěstí? Existuje. Znáte tyto 3 kroky?

Štěstí není to, co nám spadne do klína. Štěstí je pocit, který si vědomě budujeme den za dnem. Chcete zkusit být šťastní? Podívejte se na návod na štěstí.

1. Než jdete spát

Poslední věc před usnutím by nemělo být sjíždění sociálních sítí. Místo toho si vzpomeňte na jednotlivé detaily dne, ze kterých jste měli radost. Nějaké dobré jídlo? Zajímavý pohled na oblohu? Miniaturní moment z mezilidských vztahů, který vám udělal radost? Než jdete spát, vybavte si jednotlivé věci, za které můžete být šťastní, nebo za které jste vděční.

Poté, co Jana přijela z měsíční brigády v turistickém středisku, si každý večer vážila klidu, který kolem sebe má. Měla měkkou postel, zatímco na brigádě spala jen na tvrdém gauči.

2. Desetiminutové nic

Během dne si najděte prostor, kdy nebudete dělat deset minut vůbec nic. Co se stane? Nic. Neztratíte práci. Nepřijdete o střechu nad hlavou. Uvědomujte si věci, které máte. Uvědomte si, že ne všichni to štěstí mají. Deset minut nedělejte nic se zavřenýma očima. Poděkujte vašemu tělu, že stále drží pohromadě. Dobrý pocit, že?

Jana se v běhu dne cítila ve stresu. Musela z práce běžet ihned vyzvednout děti do školky, poté obstarávala domácnost. Cítila se přepracovaná. Poté si našla chvilku, kdy nedělala vůbec nic. Uvědomila si, že není nutné mít perfektní domácnost. Cítila se vděčnější za to, co má. Dala pusu svým dětem.

Každodenní nic vám umožní se zastavit a poděkovat za to, co máte. Fotka od Deedee86 z Pixabay.
Každodenní nic vám umožní se zastavit a poděkovat za to, co máte. Fotka od Deedee86 z Pixabay.

3. Osobní setkání

Malé štěstí můžete najít také v kontaktu s někým dalším. Co byste řekli tomu zavolat na některé z čísel z vašeho telefonu a sejít se osobně? Zajdete si na kosmetiku, za kadeřnicí, sejdete se s bývalým kolegou z práce? Nebo si na internetu vyhledáte skupinu s podobnými zájmy a sejdete se osobně? Internetu jsme si už užili dost, nyní se zase můžeme potkávat. I zde se skrývá štěstí.

Jana se styděla oslovit někoho ve svém okolí. Poté jí došlo, že se cítí opravdu sama. Zkusila si najít kontakt na místní knihovnu, kde se pořádají přednášky. Pravidelně tam chodí, našla si nové přátele.

Nečekejte na nic a buďte šťastní hned teď. Co vám udělá radost nyní?  

Zdroj: jamesclear.com. Náhledová fotografie: Gettyimages