Šetříme čas i plyn: Vařte i předvařte si brambory v mikrovlnce. Rychlá příprava

Před pečením vařte brambory 5 až 6 minut v mikrovlnné troubě na vysoký výkon, zkrátíte si tak dobu pečení v troubě na polovinu.

Rychlé předvaření pro další úpravy

Mikrovlnka je také skvělá na předvaření brambor před jejich finálním dokončením pomocí jiné metody: před smažením hranolek či opékáním brambor na pánvi či k přípravě bramborové kaše. Brambory nakrájejte, vložte je do misky vhodné do mikrovlnné trouby se lžící vody a misku částečně zakryjte. Dejte na 3 minuty do mikrovlnky, aby brambory změkly.

V závislosti na pokrmu lze v mikrovlnné troubě vařit jakýkoliv druh brambor. Pokud vaříte celé brambory, nezapomeňte do nich vidličkou propíchnout několik otvorů. To umožňuje, aby při vaření mohla unikat pára z brambor, což zabraňuje jejich „výbuchu“ po celém interiéru trouby (je to vzácné, ale stává se to).

Jak vařit brambory v mikrovlnné troubě

Suroviny

1 kg (červených) brambor, nakrájené na dvoucentimetrové klínky

1/4 šálku rozpuštěného másla

Koření a bylinky (nejlépe sušený česnek a petržel)

Příprava

Dejte brambory do dvoulitrové nádoby vhodné do mikrovlnné trouby. Nalijte na brambory rozpuštěné máslo a přidejte koření, vše promíchejte, aby se rovnoměrně obalily. Vařte nezakryté na vysoký výkon podle typu vaší mikrovlnné trouby po dobu 8 až 10 minut dokud brambory nezměknou. Po prvních pěti minutách promíchejte, aby se provařily rovnoměrně.

Zdroj: www.tasteofhome.com. Náhledová fotografie: Pixabay.com/Anestiev