Nejbizarnější názvy vesnic a měst v Česku: Vítejte v Kozodírkách, Hrobech, Onom Světě a spol.

Letošní rok přeje objevování českých měst a vesnic. Máme super tip – co byste řekli tomu udělat si výlet a vyfotit se u všech bizarních názvů obcí v naší zemi? Rozhodně byste se nenudili! Legrační výlet právě začíná!

Stihněte to ještě za života

Tak, nasedejte do auta, nebo třeba na kolo. Jen si dávejte pozor, aby se vám nic nestalo. Přeci si přejete navštívit Onen Svět ještě za živa. To bude zážitek! Kdoví, jak to tam skutečně vypadá? Jen pochybujeme, že bude u pomyslné brány svatý Petr.

Kdybyste toho měli málo, dopřejte si ještě pobyt v Hrobech. Hroby naleznete v okrese Tábor. Poblíž Strakonic by se vám mohlo zalíbit také v Záhrobí. Teplice mají také svůj Hrob. Jen se nám nepodařilo zjistit, zda se v místní restauraci servíruje jídlo teplé, nebo rovnou studené.

Pičín, Mrtník, Kozodírky, Štěrbiny…

No, pokud na výlet nebudete brát děti, klidně si dejte i tento bizár. Začít můžete v okrese Příbram, kde leží písničkou proslulý Pičín. Nedaleko, v okrese Jičín, se pak směle vydejte do Kozodírek. Za návštěvu určitě bude stát také jedna z krás v blízkosti Prahy, Řitka.

Na plzeňsku určitě můžete obdivovat Mrtník, nebo si zajeďte do Štěrbiny, kterou naleznete nedaleko Teplic. Nesmí chybět ale ani Bukvice, Kaliště, městská část Bosonohy v Brně, nebo třeba Čuranda, místní části obce Pluhův Žďár u Jindřichova Hradce.

No a jak zakončit tento výlet? Jako bonus naleznete v v jihozápadních Čechách vesnici Šukačka se stejnojmenným potokem. A pozor, Šukačka sousedí s Oním Světem! Lidé se tak ve zdejším kraji rozhodně nenudí.

Tohle si nevymyslíte!

Pokud se vám nelíbí místo, kde bydlíte, mohli byste popřemýšlet o přemístění. Jistě vás vřele uvítá rekreační oblast Smraďavka, pardubická Silnice, perla severních Čech Držkov, krása frýdecko-místecka Hnojník, nebo příbramský Jerusalem. Možná se vám bude lépe žít také v Mokrovousech. Milovníci ekologického zemědělství jistě ocení Vidlákovu Lhotu. Je libo trochu prasečinek? Není problém! Čeká na vás Čunín, Močovice, Bahno, Mlékojedy, Vepříkov i Hovězí.

Kam se vydáte na výlet vy? Máte další tipy na vtipná místa v Česku?

Zdroj: Redakce, www.justride.cz. Náhledová fotografie: Getty Images