Zakázané společné cesty autem aneb 7 striktních pravidel pro britské královské děti

Když se narodíte jako britské královské dítě, rozhodně nemůžete dělat vše, co si zamanete. Pojďte se podívat na některá pravidla, která musí i ti nejmladší členové monarchie dodržovat.

1. Šortky nositi budeš

Jistě jste již viděli mnoho fotografií, na kterých je budoucí následník trůnu, princ George, v šortkách. Rozhodně se nejedná o jeho rozmar, ani o jeho vlastní volbu. Šortky se královským chlapcům doporučují až do věku zhruba osmi let, od kdy již mohou nosit kalhoty.

2. Dárky si nenecháš

Je logické, že královské děti stále někdo obdarovává. Tradice ale velí jasně – naprostou většinu dárků si královské děti nechat nesmějí. Takže, princátka, poděkovat, odevzdat. Jen v roce 2014 dostal princ George na 774 dárků.

3. Setkání s politiky – není třeba

Tento bod rozhodně děti ocení. Podle královských pravidel je běžné, že rodiče děti vynechávají ze setkání se státníky. Výjimku představovala návštěva Baracka Obamy u Williama a Kate, kdy se s ním budoucí král, princ George, nakrátko setkal, než se odebral do postele. Setkání to bylo velmi neformální – budoucí král byl v županu.

4. Etiketu znáti budeš

Oproti běžným dětem působí ty královské mnohdy velmi distingovaně. Není divu, již od útlého věku absolvují výcvik v etiketě. Ten začíná velmi brzy – zhruba ve věku, kdy jsou děti schopny sedět u stolu.

5. Pukrle

Již dítě, kterému je pět let, by mělo být schopné se poklonit královně, když přijde do místnosti. Toto nařízení ostatně dodržují i ostatní členové královské rodiny, děti tedy nemohou být výjimkou.

6. Ven za každého počasí

Chůvy v královském paláci mají za úkol učit děti také to, jak se zachází s květinami a s půdou. Děti jsou venku každý den. Hrají si se psy, jezdí na kole. Ven chodí za každého počasí, a to, i když prší.

7. Necestovat s jinými následníky trůnu

Dědicové trůnu mají dle protokolu zakázáno cestovat autem společně. Nikdy se neví, co se může stát, proto by měli vždy cestovat odděleně. Výjimku z pravidla schvaluje královna.

Kromě těchto pravidel si královské děti rozhodně nepochutnají na baleném jídle. Ani nemusejí, vždyť mají své soukromé kuchaře.

Zdroj: www.independent.co.uk.  Náhledová fotografie: Gettyimages