Nespočet Čechů se vrhlo na pomoc zoologickým zahradám. Zvou zvířata na oběd

Po dlouhé měsíce jsou zavřeny zoologické zahrady. Jsou tak odstřihnuty od zdroje svých příjmů – peněz vybraných za vstupenky. V posledních dnech se některé organizace rozhodly, že s prosbou o pomoc osloví veřejnost. Zájem byl enormní.

Obrovská vlna pomoci

Některé zoologické zahrady se v minulých dnech otevřeně vyjádřily k situaci, která v nich panuje. Zatímco některé subjekty mají nárok na státní pomoc, právě na oblíbené destinace především rodin s dětmi stát jaksi zapomněl. Nějakou dobu žily z vlastních úspor a projektů, i tyto finance jsou však vyčerpány. Zoo se rozhodly, že s tím něco udělají. Začaly vymýšlet vlastní program, jak zvířatům pomoci. Jejich výzva se stala virální a setkala se s tak velkou vlnou pomoci, že se servery zahrad pod náporem zájemců hroutily.

Lidé zvali třeba žirafu

Když se zájemce dostane na stránky zoo, dozví se při koupi darovacího certifikátu, na co vlastně přispívá. V případě, že si budete přát pozvat na oběd žirafu, se tak seznámíte s jejím jídelníčkem. Budete si pročítat řádky o tom, že v přírodě se žirafa s oblibou věnuje konzumaci akáciových listů, v zoologické zahradě pak dostávají například seno vojtěškové, jelikož má podobný obsah bílkovin. Její jídelníček je pak obohacen také o granule a větve s listím, jako zákusek si pak dopřeje zeleninu.

Celá plejáda zvířat

Na seznamu strávníků se ocitli i další zájemci, které mohou lidé pozvat na oběd. A rozhodně se nejedná jen o býložravce, jako je žirafa nebo zebra. Na sváteční hostinu můžete pozvat klidně krokodýla, lva, hyenu, fosu nebo levharta. O každém zvířeti se tak dozvíte zajímavé informace a přispějete na jeho chov.

Až se příště vydáte do zoologické zahrady, bude tam na vás čekat spokojené zvíře, které jste v době krize pomohli nakrmit.

Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek: Gettyimages