Pročistěte a zlepšete fungování vašeho těla nejen pomocí těchto potravin

Naše tělo je po dlouhém zimním období unavené a potřebovalo by pořádnou vzpruhu. Dopřejte si jarní detox a pocítíte příliv energie a dobré nálady. Máme pro vás 20 tipů, jak na to.

1. PIJTE VLAŽNOU VODU

Dopřejte si detoxikační kúru pomocí teplé nebo vlažné vody a dostaňte z těla toxiny.

2. CITRÓN JE NEJ

Nejlepší možnost, jak nastartovat váš den během jarního detoxu? Sklenice teplé vody s citrónem. Pomůže vám odplavit nahromaděné toxiny, které se v těle usadily během noci. Skvělý tip pro vaše zažívání.

Citrón a vlažná nebo teplá voda? Super. 
Fotka od Rudy and Peter Skitterians z Pixabay.
Citrón a vlažná nebo teplá voda? Super.
Fotka od Rudy and Peter Skitterians z Pixabay.

3. ZELENÁ ZELENINA

Jezte co nejvíce zelené zeleniny. Brokolici, saláty, okurky, hrášek, papriky. Doplníte nejen vitamíny, ale i železo, kterého máme většinou v těle po zimě méně, než bychom potřebovali.

4. AŤ ŽIJE ŠŤÁVA

Deci mrkvové šťávy denně dovolí vašemu organismu, aby se zbavil kyselého prostředí. Kromě přílivu vlákniny se těšte také na vitamíny.

5. PROTÁHNĚTE SE

Jarní očista půjde mnohem lépe zvládnout, když se střeva pořádně prohýbou. Dopřejte si čtvrt hodinku cvičení alespoň ráno a odpoledne.

6. ČESNEK

Po dobu jednoho týdne si dopřejte detox, který vypudí z těla všechny škodlivé patogeny. Česneková kúra. Můžete si česnek krájet na chléb, do salátů, připravovat si z něj dresing, potírat s ním topinky, cokoliv. Denně alespoň jeden stroužek čerstvého, nevařeného česneku.

7. INFORMAČNÍ DETOX

Tělo bude mít co dělat, aby se první dny hodilo do nového, očistného módu. Dopřejte tento klid také vaší duši. Dávkujte si deset minut denně na vyřízení informačního chaosu, který kolem máme. Přečtěte podstatné informace a pryč.

Místo vysedávání na internetu raději napište báseň. Nebo pár řádků do deníku. 
Fotka od Pexels z Pixabay.
Místo vysedávání na internetu raději napište báseň. Nebo pár řádků do deníku.
Fotka od Pexels z Pixabay.

8. TÝDEN ZDRAVÉ STRAVY

Celý týden si nedávejte nic, co by bylo průmyslově upraveno. Takto se zbavíte mnohých toxinů a konzervantů, které vašemu tělu jen škodí.

9. CHLORELLA

Detox? Jedině s chlorellou. Tato superpotravina má skvělé účinky, které vyplavují z našeho těla nezbezpečné toxiny. Přidejte si ji do mrkvové šťávy nebo do polévky.

10. SYROVÁ STRAVA

Po dobu detoxikace si zkuste do jídelníčku vměstnat tolik raw potravin, kolik jen snesete. Doplňujte vlákninu křoupáním šťavnaté mrkve, dejte si haldu jablek a hrušek, zasypejte se oříšky. Vaše tělo bude skvěle vyživeno.

11. SPIRULINA

Spirulina je další pomocník při detoxikaci. Prášek přidejte do oblíbených smoothies nebo do jídla s výraznou chutí.

Spirulina je výborný pomocník při detoxu. 
Fotka od Anaïs CROUZET z Pixabay.
Spirulina je výborný pomocník při detoxu.
Fotka od Anaïs CROUZET z Pixabay.

12. ODPOČIŇTE SI OD ZÁVISLOSTI

Týdenní detox je skvělou možností, jak si do těla dopravit živiny, a zároveň se vybodnout na vaše závislosti. Káva, cigarety – ukliďte je do kouta a cpěte se zdravými potravinami. Týden to dáte.

13. VEVERKA BY JÁSALA

Ořechy jsou nezbytnou součástí stravy. V běžném běhu týdne na ně zapomínáte? Dopřejte si během detoxu extra porci.

14. SEMÍNKA TŘIKRÁT JINAK

Chutnají vám piniová semínka? Už jste vyzkoušeli konopná a lněná semínka? Můžete je jíst jen tak, přidat si je do salátů, nebo si je třeba krátce opražit.

15. KOKOSOVÝ OLEJ DO AKCE!

Už se vám hlava točí z tolika zdravých potravin a potřebujete tuk? Ano, kokosový. Čerstvý. A zdraví prospěšný.

16. ODPOČINEK NADE VŠE

Detoxikační týden je zvláštní. Pozorujte své tělo a dopřejte si odpočinek. Relax ve vaně. Cokoliv, co vám dodá příjemný pocit.

Udělejte si pohodu ve vaně. 
Fotka od Alexandr Ivanov z Pixabay.
Udělejte si pohodu ve vaně.
Fotka od Alexandr Ivanov z Pixabay.

17. PŮST?

Možná se vám úprava stravy zalíbí a budete se cítit skvěle. Co si k tomu dopřát jednodenní půst? Prozkoumejte internet a zjistěte, jak začínali lidé, kteří přijímají pránu. Třeba se vám to zalíbí.

18. SE SPORTEM OPATRNĚ

V době, kdy se vaše tělo čistí, se samozřejmě můžete věnovat všem svým oblíbeným aktivitám. Pouze od sebe neočekávejte klasický výkon a jeďte spíše na pohodu a dobrý pocit.

19. PŘI NACHLAZENÍ VYČKEJTE

Naplánovali jste si detox, ale prochladli jste? Opět počkejte, až budete ve formě.

20. SMOOTHIES

Skvělý způsob, jak do sebe dostat čerstvou zeleninu. A taky nějaké to ovoce. Rozmixujte a přidejte chuť. Super!

Jarní detox je skvělý způsob, jak se zbavit nepotřebných usazenin v našich střevech. Dopřejte si očistu a příliv živin i dobré nálady.

Zdroj: www.jeaninehofs.com. Náhledový obrázek: Getty images