Oddalujete kýchnutí, nosíte těsné džíny či si čistíte zuby hned po jídle? Nezdravé návyky, které máme všichni

Každý z nás máme natolik zakořeněné návyky, že by nás ani ve snu nenapadlo, jak si jimi můžeme pošramotit zdraví. Čas od času si zahřešíme všichni.  

Bráníte se kýchnutí

Už se vám někdy stalo, že jste si chtěli kýchnout v místnosti plné lidí, ale bylo vám to trapné? Dost možná jste si zacpali nos, což mělo za následek, že potřeba kýchnout si jednoduše zmizela. Když toto uděláte, zvýší se váš nitrolební tlak. Tím se naruší průtok krve do mozku, což způsobí stlačení cév a nervové tkáně. V důsledku toho se mohou objevit bolesti hlavy, poškození cév a dokonce i problémy se sluchem. Až to budete chtít příště udělat, vzpomeňte si na tento článek.

Používáte parfém

Napadlo vás někdy, že každodenní aplikace parfému může být škodlivá? Většina komerčních parfémů jsou plné syntetických látek, které jsou pro nás vlastně toxické. Vdechování těchto látek může způsobovat závratě, nevolnost a ospalost. Zkuste parfém vyměnit za esenciální oleje, které jsou přírodní.

A vůněmi je lepší to nepřehánět. Fotka od MART PRODUCTION z Pexels

Používáte telefon před spaním

Obrazovky telefonu vyzařují modré světlo, které brání tvorbě melatoninu, což je hormon spánku. To, že používáte telefon před spáním, může skutečně způsobit to, že se vyspíte špatně. Nízká hladina melatoninu vede také k dalším zdravotním potížím, mezi které patří deprese a srdeční onemocnění.

Nosíte těsné džíny

Upnuté džíny jsou velmi oblíbené, mají však svá negativa. Tlačí na pokožku a nervová zakončení, což může vést k problémům s nervovým systémem. Už dávno se do módy vrátily volnější džíny, vyzkoušejte volnější a pohodlnější střihy a ulevte svým nohám.

Skladujete potraviny v plastových dózách

Plast může být škodlivý kvůli obsahu BPA a dalším chemickým látkám, které mohou proniknout do jídla či vody, což negativně ovlivňuje váš endokrinní systém. Vyzkoušejte raději skleněné nádoby, nebo si jednoduše v obchodě pohlídejte, jaký plast obsahují vaše krabičky.

Čistíte si zuby hned po jídle

Čistíte si zuby bezprostředně po jídle? Pak si ničíte zubní sklovinu, čímž budou vaše zuby velice citlivé. Nechte chrup po jídle alespoň 30 minut odpočinout a až poté si je běžte vyčistit tak, jak jste zvyklí.

Zdroj: www.davidwolfe.com. Náhledový obrázek: ALEKSANDR PROKHORTSEV z Unsplash