5 užitečných tipů na využití silikagelu v domácnosti

Silikagel je ten malý sáček s kuličkami, který se vyskytuje v celé řadě nových výrobků, které si přinesete domů. Je v krabici s obuví, bývá přiložen k hračkám, ale také k elektronickým přístrojům. Jaký je jeho účel a jak jej využít?

K čemu silikagel vlastně slouží?

Drobný sáček přiložený ke zboží má velký význam pro udržení kvality daného produktu. Dokáže totiž nasát vlhkost z okolí, a tak se k vám dostane zboží přesně v takové kvalitě, jaké si jej představujete. Nehledě na přepravní podmínky. Z chemického hlediska je silikagel synteticky vyrobený oxid křemičitý.

Vložte jej k fotografiím

Až příště přinesete domů nový balík se zbožím, sáček se silikagelem nevyhazujte. Má totiž mnoho možností, jak jej použít. Chystáte se uskladnit vzpomínkové fotografie do krabic? Vložte do nich sáček se silikagelem a můžete si být jisti, že budou v pořádku.

Důležité dokumenty

Podobně jej využijte i v místě, kde skladujete důležité dokumenty. V žádném případě tak nedojde k jejich znehodnocení běžnou vlhkostí v místnosti. Přidat je můžete také do všech krabic se vzpomínkovou elektronikou, kterou máte ve sklepě.

Odstraňuje zápach

Silikagel pohlcuje také nepříjemné pachy – nejvyšší čas jej využít i v místě, kde máte starší knihy. Nasypat jej ale můžete i do prádelny, kde si o své využití vyloženě říká. Jednou za čas sáčky ponechejte na slunném místě, aby se z nich vlhkost a zápach opět mohly vypařit.

Silikagel má mnoho možností pro využití v domácnosti.
Fotka od Ann San z  Pixabay.
Silikagel má mnoho možností pro využití v domácnosti.
Fotka od Ann San z  Pixabay.

Uskladnění semínek

Semínka rostlin uložte do příslušných papírových sáčků a poté je umístěte do nádoby s víkem. Dovnitř dejte silikagel a buďte si jistí, že budou semena v dobrém stavu, připravena na výsev i příští rok.

Boty

Když se naučíte si každý den vyzout boty a vložit do nich několik sáčků silikagelu, budou vždy suché a bez nepříjemného odéru.

Využijte silikagel i ve vaší domácnosti. Jak tyto sáčky pohlcující vlhkost a zápach použijete vy?

Zdroj: www.makelifelovely.com. Náhledový obrázek: Gettyimages