Nový snídaňový hit: Míchané ovesné vločky se připravují stejně jako míchaná vajíčka. Recept se šíří internetem

Máte rádi zdravé snídaně se sladkým nádechem, ale už vás nudí namáčené ovesné vločky, palačinky a omelety? Seznamte se se „scrambled oats“ neboli míchanými ovesnými vločkami, receptem, který si získává srdce uživatelů internetu. Ovesné vločky se smaží na pánvi stejně jako míchaná vajíčka a podávají se s oblíbenými přílohami.

Míchané smažené vločky je jídlo, které jistě osloví milovníky cereálií a müsli. Je to triviální, ale zdravý recept na rychlou sladkou snídani, svačinu nebo i večeři, kterou si můžete dát například s jogurtem, ovocem a libovolnou polevou. „Míchaná ovesná kaše“ se připravuje stejně jako míchaná vajíčka. Není divu, že tento recept získává na TikToku stále více zhlédnutí a lajků a že se znovu objevuje po celém světě.

Co je míchaná ovesná kaše?

Jedná se o recept původně zveřejněný na síti TikTok, který rychle ovládl platformu a získal si srdce uživatelů internetu. Název scrambled oats pochází z anglického výrazu pro míchaná vejce: scrambled eggs. Tvůrci receptu tím odkazují na charakteristické míchání vajec na pánvi. Podobným způsobem je zde zpracována směs ovesných vloček, banánu, vejce a „zálivky“. Během chvilky tak vznikne výživná a zdravá sladká snídaně.

Jak na to

Pokud si chcete připravit míchané ovesné vločky, potřebujete jen několik málo surovin: banán, ovesné vločky, vejce a přísady (např. kakao, skořici). Je to recept podobný zdravým ovesným palačinkám s tím rozdílem, že zde nezáleží na tvaru vašeho výtvoru.

Suroviny

60 g ovesných vloček

1 banán

1 vejce

1 lžíce řeckého jogurtu

volitelně: lžička kakaa, skořice, kardamon, kurkuma.

Příprava

Banán rozmačkejte vidličkou a důkladně promíchejte s ostatními surovinami. Rozehřejte pánev a lžící na ni naneste ovesnou směs. Můžete také přidat lžičku oleje. Pomalu ovesnou směs opékejte, po chvíli ji rozdělte na podobně velké části, jako byste smažili míchaná vajíčka. Jakmile vločky zhnědnou, jsou hotové.

Hotové vločky můžete podávat s libovolnou „zálivkou“, například s mlékem, jogurtem nebo rostlinnou mléčnou náhražkou. Aby bylo jídlo vyváženější, přidejte do něj také bobulovité ovoce a ořechy.

Míchané vločky z TikToku

Video s přípravou tohoto receptu má na této síti již téměř 285 milionů zhlédnutí, takže rozhodně dosáhl virálního statusu. Uživatelé ho oceňují pro jeho jednoduchost a zajímavou chuť. Mnozí označují míchané ovesné vločky za jednodušší než přípravu domácí granoly.

Zdroj: polki.pl. Náhledová fotografie: Jan Vašek z Pixabay