Seděl na záchodě příliš dlouho. Co se s ním stalo potom, je naprostá noční můra. To se může stát i vám

Máte s tím také problém? Představte si tuto situaci. Váš bratr nebo sestra jde na toaletu a sedí na ní doslova 40 minut. Zevnitř se neozývají žádné zvuky. Jako by uvnitř nikdo nebyl. Dveře jsou však zavřené a uvnitř jasně svítí světlo. Zaklepete tedy a zevnitř slyšíte jen: „Za chvíli jsem venku.“

Někdy však tato „chvilka“ není tak krátká, a v důsledku toho se na toaletu dostanete až po hodině. Důvod? Samozřejmě mobilní telefon, konkrétně smartphone. Právě tato malá zařízení způsobují, že lidé dnes tráví na toaletě mnohem více času. Stejný zvyk má i hrdina našeho příběhu, mladý obyvatel jihovýchodní části Číny, konkrétně města Zhongshan v provincii Guangdong. Jednoho dne usedl na „trůn“, jak to udělal už mnohokrát v životě. Hrál hru na svém telefonu a čas plynul. Asi po 30 minutách se konečně rozhodl sezení ukončit, ale když vstal, aby použil toaletní papír, objevilo se mu v ruce něco zvláštního.

V panice se chlapec rychle vydal do nemocnice, aby zjistil, co to je. V nemocnici mu rychle diagnostikovali nemoc, která chlapci způsobila vážný šok. Ale co to bylo? Z dlouhého sezení na záchodě mu začal vypadávat konečník. Podle odborníků to není příliš častý problém, ale občas se vyskytuje. Stává se to zejména těm, kteří tráví na záchodě příliš mnoho času.

Onemocnění je způsobeno tím, že konečník vyklouzne z těla. Vyčnívající kus může být různě dlouhý, v případě našeho hrdiny to bylo 16 cm. Znáte všechny ty záznamy, které říkají „špatně kakáme“? Je na tom hodně pravdy. Poloha vsedě není přirozenou polohou pro vyprazdňování. Měli bychom to dělat tak, že se trochu skrčíme, abychom měli kolena pod bradou. Tak není konečník prohnutý, což zase znamená, že nedochází k nepříjemným pocitům. Náš hrdina podstoupil operaci, při níž mu byl odstraněn přebytečný materiál, který z těla vypadl, a rychle se zotavil.

zdroj: dran.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/arc-fotos