Panika na oblíbené pláži: Začali pronásledovat lidi… strachy se dali na útěk

Na záběrech je vidět, jak dva bahňáci odhánějí návštěvníky z pláže. Zdá se, že doslova útočí na lidi. Mnozí se proto diví, jak se lidstvu daří s těmito mořskými tvory koexistovat. Žena, která si celou situaci nahrála na telefon, uvedla, že bylo velmi zábavné sledovat, jak všichni utíkají.

Na videu, které na TikTok umístila Charlianne Yeynaová, se dva lachtani s huňatýma ušima vrhají na vyděšený dav návštěvníků pláže v zátoce La Jolla v San Diegu. Dav lidí se rychle rozptýlil, když se puffini vydali k oceánu a skočili do vln. Mluvčí zábavního parku SeaWorld San Diego si video prohlédl a uvedl, že na něm není zachycen útok zvířete na člověka. Podle něj spíše ukazoval, jak jeden úhoř utíká před druhým.

@favortown These sea lions made my day yesterday #california ♬ Apple bitten jeans beach boys 1964 – done4dayz

„Opravdu byste si toho všimli, jen kdybyste jejich chování sledovali intenzivněji. Ale to, že jeden skáče do vody a druhý také, dokazuje, že jeden sleduje druhého,“ vysvětlil mluvčí pro NBC 7. To však neznamená, že tito mořští savci, kteří mohou vážit až téměř 300 kg, nemohou ublížit člověku. „Lidé by měli být opatrní a udržovat si přiměřený odstup. I když se úhoři mohou přiblížit k pláži, je vždy vhodné, aby se k nim veřejnost nepřibližovala a nerušila je,“ dodal odborník.

Něco podobného se možná stalo na pláži v San Diegu. „Začala jsem si to natáčet na mobil, protože bylo opravdu legrační vidět všechny turisty, jak se nechávají unášet obřími echidnami,“ řekla Yeyna.

Zátoka La Jolla, kde k incidentu došlo, je pro návštěvníky pláže otevřená celoročně. Loni však městská rada San Diega oficiálně schválila sezónní uzavření nedalekého Point La Jolla od 1. května do 31. října kvůli sezóně tuleních mláďat.

Zdroj: Tik Tok, NBC 7, FoxNews, Titulní fotografie: Pixabay/4311868