V Bavorsku někdo zapálil stan pro ukrajinské uprchlíky

V Bavorsku zapálili neznámí pachatelé stan, který byl v okresním úřadem v Dingolfing-Landau postaven pro uprchlíky z Ukrajiny. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.

V tiskové zprávě ze středy 1. února bavorská policie informovala o znepokojivém žhářském útoku ve Steinbergu u Marklkofenu v okrese Dingolfing-Landau. V noci z úterý 31. ledna na středu měly neznámé osoby zapálit stan, který byl postaven pro uprchlíky z Ukrajiny.

Škoda několik tisíc eur

Dosavadní vyšetřování nasvědčuje tomu, že se pachatelé pokusili stan zapálit akcelerátorem hoření. Podle policejního ředitelství v Dolním Bavorsku byly „dřevěná podlaha a stěna stanu spáleny a poškozeny na menších plochách“.

Okresní úřad zřídil stanové přístřešky pro ukrajinské uprchlíky, kteří jsou v blízké budoucnosti očekáváni z důvodu probíhající ruské invaze. Vyhřívatelný a dříve neobydlený tzv. party stan měl pojmout až 150 uprchlíků z Ukrajiny. Škody na majetku se podle policie vyšplhají na několik tisíc eur. Ubytování ve stanu je však stále možné využít.

Po žhářském útoku: Policie hledá svědky

Podle policejního ředitelství v Dolním Bavorsku byla spálena a poškozena dřevěná podlaha a stěna stanu. Žádný velký požár ale nevznikl. Škoda byla zjištěna ve středu. Jde prý o několik tisíc eur. Urychlovač hoření byl rozmístěn uvnitř stanu podél stěn stanu v délce asi 60 metrů. Podle prvních odhadů šlo o benzín.

„Vyšetřování převzali vyšetřovatelé hasičů a úředníci z komisariátu státní bezpečnosti Úřadu kriminální policie Landshut,“ uvádí policejní tisková zpráva. bavorská policie žádá veřejnost o informace. 

Zdroj: merkur.de. Náhledová fotografie: pvproductions z Freepik