Jak se přírodní cestou zbavit celulitidy

Která žena by si nepřála mít pokožku na svém pozadí hladkou jako dětskou tvářičku. Podaří se to jen některým. Ostatní se musí trápit s takzvanou pomerančovou kůží neboli celulitidou. Při ní dochází ke zvětšení množství tukových buněk v podkoží, čímž se vytváří charakteristický vzhled kůže s dolíčky. Jak proti nim bojovat přírodními prostředky?

Co je to celulitida

O celulitidě hovoříme, když podkožní tukové buňky se zvětší svůj objem a jsou vytlačovány proti povrchu kůže. Vznikají dolíčky jako u slupky pomeranče. Proto má celulitidy lidový název pomerančová kůže. V místě dolíčků je podstatně omezený průtok lymfy a krve.

Na vině bývá působení hormonů a dědičnost i sedavé zaměstnání a hromadění toxinů v organismu. Názor mnoha odborníků je takový, že celulitida je ve skutečnosti normální stav pokožky u žen. Tento názor podporuje i to, že pomerančovou kůži má velké procento žen, a to i ty štíhlé a mladé.

 

Jak se zbavit celulitidy v kosmetickém salonu

Přes názory odborníků na celulitidu je snahou žen se celulitidy zbavit a získat krásně hladkou pokožku hýždích či stehen. Pomohou s tím v kosmetických salonech, kde mají k dispozici účinné metody a přístroje.

Většinou pracují na principu podpory krevního oběhu a látkové výměny v místě, kde se celulitida na těle vytvořila. Využívá se především:

  • lymfodrenáž,
  • karboxyterapie,
  • radiofrekvence,
  • kavitace.

Obvykle se ale jedná jen o krátkodobé řešení.

Jak se zbavit celulitidy přírodní cestou

Mnohé ženy se ptají, jestli může celulitida zcela vymizet. Odpověď je taková, že je možné zlepšit vzhled pokožky. Třeba tím, že se žena zbaví nadváhy a bude si udržovat zdravé množství tělesného tuku.

Určitě je dobré upravit svůj jídelníček:

  • Například lněné semínko pomáhá regulovat hladinu estrogenu v těle a zvýšit produkci kolagenu.
  • Potraviny s vysokým obsahem vlákniny čistí střeva, potlačují hlad a podporují metabolismus.
  • Přebytečné tekutiny a odpad z buněk odstraňují potraviny bohaté na draslík – listová zelenina, avokádo, banány, zakysané mléčné produkty.
  • Vsaďte na zdravé tuky – omega-3 mastné kyseliny.
  • Dodržujte pitný režim. Voda je pro organismus nezbytná. Potřebuje ji každá buňka.
  • Některým potravinám je vhodné se vyhnout – živočišné tuky, cukry, nadměrné množství soli.

Kromě zdravého jídelníčku to chce také věnovat se pohybové aktivitě. Nemusíte chodit pravidelně běhat, i obyčejná chůze umí dělat zázraky.

zdroj: redakce, Michaela R., Healthline.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/jelenajdj