Proč vás přitahují starší muži? Vědci mají odpověď

V minulosti bylo běžné, že se mladší ženy zamilovaly do starších mužů. Dnes nám ale tato situace připadá často až extrémní. Čím nás vůbec starší muži dokáží oslovit? Proč jsou pro nás vlastně tak přitažliví?

1) Sociální výsměch stojí za nejistotou žen

Vítejte v jednadvacátém století. Zatímco v předchozích sto letech se lidé stěhovali za intimitou města, kde je sousedé nemohli pomlouvat a vidět jim do talíře, dnes ví všichni o všech všechno. Sociální sítě prozradí i to, co mnohdy ani nechceme. A tak se děje, že i když jste na krásném místě a zamilujete se tam do staršího muže, při postování společných fotek to schytáváte zleva zprava. Sociální výsměch je často hlavním důvodem, proč si ženy nejsou svým vztahem tak jisté. Ale proč nás starší muž vůbec přilákal?

Žena se v případě zamilovanosti do staršího muže stává terčem posměchů. 
Fotka od Gerd Altmann z Pixabay.
Žena se v případě zamilovanosti do staršího muže stává terčem posměchů.
Fotka od Gerd Altmann z Pixabay.

2) Už se nechová jako trouba

Hlavní důvod je chování mužů ve zralejším věku. Zatímco naši vrstevníci si vehementně honí své ego a dokazují všem v okolí (a především pak sobě) to, že zvládnou být mistry světa ve všem, do čeho se pustí, starší muži již mají své priority srovnané. Proto nás ochotně vpustí do svého světa, budou na nás mít čas. Váží si společně prožitých chvil. Už se nepotřebují tak předvádět.

3) Finanční stabilita

Co si budeme povídat – koho to má pořád bavit? Sotva zaplatíte složenky, už tak tak vycházíte. Na nějakou životní pohodu nemůže být ani pomyšlení, když ani nevíte, zda budete moci dětem dopřát dostatek kvalitního oblečení pro následující sezónu. Tohle se starším mužem většinou neprožíváte. Pokud žil spořádaně, má našetřeno. A nebojí se nějakou tu korunku popustit. Rozhodně není milionář, ale finanční stabilitu má zmáknutou.

Starší muž už si během života vypěstoval jistotu, a to také finanční. 
Fotka od Free-Photos z Pixabay.
Starší muž už si během života vypěstoval jistotu, a to také finanční.
Fotka od Free-Photos z Pixabay.

4) Sebevědomí

Sebevědomí jde ruku v ruce s neustálým předváděním se. Muž ve zralejším věku už si je sám sebou jistý. Nepotřebuje dokazovat ostatním, kým je. Sebevědomí se zrcadlí i ve vztahu s vámi. Dokáže vám projevit úctu, není egomaniak. Uznání, pohoda, láska. Super!

Starší muži jsou pro ženu výhodnější z mnoha pohledů. Sociální stigma ale stále funguje.

Zdroj: doubletrustdating.com.  Náhledová fotografie: Gettyimages