První výlety s miminkem: 5 + 1 věcí, které nezapomeňte doma

Hurá, konečně výlet! Rodinka se rozrostla a vy si můžete užívat venkovních radovánek. Poradíme vám 5 + 1 věcí, které si nikdy doma nezapomeňte. A budete v pohodě.

Převlečení

Ano, správně tušíte. V ten nejméně vhodný okamžik se to zákonitě stane. Zrovna tehdy, kdy jste desítky kilometrů od domu. Můžete být v pohodě – jednoduše dítko přebalíte, převlečete a jede se vesele dál.

Tajný tip: Prvních pár měsíců života dítěte se hodí vzít převlečení i pro dospělé, protože nikdy nevíte, kde to přistane.

Vlhčené ubrousky nebo jejich alternativa

Vlhčené ubrousky budou vaším nejlepším přítelem. Umyjí vše. Pokud nejste příznivci chemie, berte s sebou sáček, do kterého vložíte namočenou bavlněnou plínku. Pohodlně otřete pusinku svého miláčka po jídle. Pokud plínu používáte pro přebalení, nachystejte si ještě roztok vody a přírodního mycího oleje – a vaše dítě bude stále v suchu a pohodě. Krásný výlet zaručen.

"Koukej mě takto krásnou udržovat i na výletě, jo."
Fotka od Claire51700 z Pixabay.
„Koukej mě takto krásnou udržovat i na výletě, jo.“
Fotka od Claire51700 z Pixabay.

Horká voda v termosce

Hodí se v případě, že chystáte dítěti umělé mléko. Asi si umíte představit, jak otravné je shánět správnou vodu pro mléko. Takto ji máte v autě a jste v klídečku.

"Nerušit, právě jdu chystat mléko a krmit malého dravce." 
Fotka od Free-Photos z Pixabay.
„Nerušit, právě jdu chystat mléko a krmit malého dravce.“
Fotka od Free-Photos z Pixabay.

Dostatek jídla

Pro větší mimika mějte pro cestování vždy po ruce kukuřičné křupky, přesnídávky a další jídla. Opravdu dostatek. Hladové batole není nejlepší přítel klidného výletu.

Dobře, tak jste si vyfotili moje nohy. Ale teď už chci jíst. Nášup, prosím! 
Fotka od Pexels z Pixabay.
„Dobře, tak jste si vyfotili moje nohy. Ale teď už chci jíst. Nášup, prosím!“
Fotka od Pexels z Pixabay.

Lékárnička

Když se vám narodí dítě, svět už není tak bezpečným místem pro život. Vzít si cestovní lékárničku a vybavit ji základními potřebami například pro případ bodnutí hmyzem a následnou alergickou reakci se prostě hodí. Stejně jako malé náplasti na drobné bebíčko.

Trpělivost

První výlety možná nebudou plynout v takovém rytmu, na který jste byli zvyklí. Odměnou za vaši trpělivost vám budou nové životní zážitky a především fotky, u kterých budete už za pár měsíců brečet dojetím, protože ten čas neskutečně rychle letí. Nespěchejte, užívejte toho, co máte.

Zdroj: Redakce a maminka Jana Novotná. Náhledová fotografie: gettyimages