Plnou parou vpřed! 5 jasných důvodů, proč se vydat na zaoceánskou loď

Pokud patříte mezi ty, kteří zvažují první plavbu na zaoceánské lodi, ale ještě jste ten krok neučinili, možná vás náš článek utvrdí ve správném výběru. A pokud ještě rozhodnuti nejste, třeba se po přečtení důvodů k volbě vyrazit na dovolenou na palubě lodního obra, odhodláte a vyrazíte.

Nemáte-li fobii z vody nebo netrpíte-li silnou formou mořské nemoci, která propuká i při malém zhoupnutí, je čas se vydat na stále populárnější okružní plavbu po moři. Hlavním lákadlem je návštěva množství míst během pár dní, luxusní služby za velmi příznivou cenu a také – pro suchozemce – přitažlivá a romantická atmosféra.

1. Poznáte několik destinací za jednu dovolenou

Pokud se nemůžete rozhodnout, jestli na dovolenou vyrazit do Itálie, Španělska nebo Francie, dávají vám právě okružní plavby volbu vidět vše pohodlně v rámci jedné dovolené. Milovníci dálek si mohou zvolit zaoceánské lodě, které se s vámi vydají například po stopách pirátů z Karibiku nebo na cestu kolem Jižní Ameriky.

2. Využijete čas a nebalíte pořád dokola

Výhodou okružních plaveb je jejich časová efektivita. Během krátké doby uvidíte mnoho zajímavých míst, cestujete i v noci a nemusíte se balit z jednoho hotelového pokoje do dalšího. Cestujete v pohodlí luxusní kajuty a zázemí lodi podle plánu plavby. Na pevninu v každém dalším přístavu vystoupíte odpočatí a připraveni na nové zážitky.

Fotka od Ivan Z Photography z Pexels

3. Luxus za příznivou cenu

Dnešní gigantické lodě lze směle nazvat prvotřídními plovoucími hotely a můžete na nich čekat luxus nejvyšší kvality. Ale myslíte-li, že cestování na výletních lodích je pouze „pro horních deset tisíc“, tak jste na omylu. Okružní plavby již nejsou nedosažitelnou dovolenou.

4. Moře zábavy

Na lodi najdou nepřebernou nabídku zábavy jak pětileté děti, o deset let starší sourozenci, tak i rodiče, muži a ženy všech věkových kategorií. Bazén s tobogánem, vířivky, joggingová dráha, multifunkční sportovní hřiště či fitness centrum. Dále wellness s tureckými lázněmi, sauna, masáže, aromaterapie, služby kadeřníka nebo kosmetičky. To jsou jen některé z lákadel, které na lodi čekají. Také divadlo, kino, diskotéka, night-club, bar nebo kasino. Rodiče si díky celodenním i večerním dětským koutkům se specializovaným dozorem mohou vyjít třeba do divadla nebo na romantickou večeři při svíčkách. Zajít si můžete i do knihovny, na ochutnávku vína nebo zajímavý workshop.

5. Dobrá příležitost jak poznat zajímavé lidi

Poznáváte rádi nové lidí? Na okružní plavbě je navíc potkáte v neopakovatelné romantické atmosféře. Poplujete ve společnosti lidí až ze čtyřiceti zemí světa. Z vaší dovolené se tak stane opravdu kosmopolitní zážitek. Dospělí i děti si mohou procvičit angličtinu či jiný jazyk se stejně starými spolupasažéry. A pokud jste singl, tak na lodi máte třeba i příležitost najít někoho, koho dlouho hledáte.

Zdroj: e-newspeak.eu. Náhledová fotografie: Alonso Reyes z Unsplash