Říká se, že zakázané ovoce chutná nejlépe. Jaký máte názor na nevěru?

Nevěra ve vztahu je bohužel v dnešní společnosti velmi častá a rozšířená. Nezáleží na tom, kolik vám je let, nebo jak dlouhý vztah spolu máte. Každý máme nastavené hranice někde jinde a tak někdo vnímá jako nevěru pouhé textování s jinou osobou, pro někoho je nevěra polibek nebo obejmutí. Jsou ale i tací, co vše okolo přehlíží, a dorazí je až nevěra v podobě sexu. 

Záleží na mnoha faktorech

Byli jste podvedeni, nebo jste dokonce vy sami toho druhého podvedli a ptáte se, co teď dál? Znamená to pro váš vztah konec nebo se to dá ještě nějak napravit? To je samozřejmě jen a jen na vás a především na citech, které k sobě se svým partnerem chováte. Záleží na tom, jestli to byl pouhý úlet, kterého velmi litujete, nebo to s vámi nijak extra nezacloumalo a udělali byste to klidně znovu. Každopádně vztah to poznamená už navždy. Můžete odpustit, ale nikdy nezapomenete!

Bojovat dále – ano nebo ne?

Pokud ano, je zbytečné ničit něco, co jste si měsíce, nebo i roky budovali. Každý vztah má ty světlé, ale i ty tmavé dny. Může se stát, že po čase taková ta prvotní zamilovanost a vzrušení odejde a to může být právě jeden z podnětů k tomu, že je vám váš protějšek nevěrný. Možná vám pak taková nevěra jen otevře oči, že jste s tím měli něco dělat už dávno. 

Pokud se ale bavíme o dlouhodobé nevěře, tak ta se odpouští jen velmi těžko. Úlet a sex je jedna věc, ale pokud se stýkáte za zády s někým pravidelně, ke komu vedete i nějaké ty city, to už opravdu není v pořádku. Je lepší se rozhodnout pro jednoho z nich, než čekat, až se to zjistí a pak přijít rovnou o oba dva. 

Ženy a muži jsou na tom podobně

Pokud jste si mysleli, že v podvádění jsou přeborníci hlavně muži, pěkně jste se spletli. Podle několika na sobě nezávislých výzkumů bylo potvrzeno, že si ani jedno pohlaví nemá navzájem co vyčítat a jsou na tom dost podobně. 

Jaký k tomu máte postoj vy? Byla by pro vás nevěra jasný konec, nebo byste se to snažili překousnout a váš vztah i přesto zachránit? A co kdyby to bylo naopak a vy jste byli ti, co podvádíte? Dokázali byste přiznat pravdu, nebo byste se snažili to co nejdéle ututlávat?

Zdroj: www.healthline.com, Náhledový obrázek: Tumisu z Pixabay