Sicilský zámek mafiánského Kmotra je na prodej. Jaké tajemství se skrývá za jeho astronomickou cenou?

Piazza Agostino Pennisi Acireale je zámek v sicilském městě Katánie, jehož historie sahá až do 19. století. A přestože má za sebou dlouhou historii, skutečnou slávu si vydobyl až v roce 1990.

Byl to rok, kdy měli fanoušci spisovatele Maria Puza a filmového zpracování jeho „Kmotra“ možnost vidět třetí díl příběhu o mafiánské rodině v hlavní roli s nepřekonatelným hercem Al Pacinem. Během natáčení filmu Kmotr III použil režisér Francis Ford Coppola tento sicilský zámek jako kulisu pro část snímku. Zámek se objevil také v italském filmu z roku 1968 „Nádherný listopad“ od Maura Bologniniho se slavnou Ginou Lollobrigidou v hlavní roli.

Velký luxus na prodej

Nemovitost o rozloze téměř 4000 m2 se nachází v srdci krásného parku (8500 m2), má 22 ložnic, osm koupelen, vinný sklep, knihovnu a dokonce vlastní kapli s freskami od italského malíře Giuseppe Sciutiho. Před časem byla nemovitost dána k prodeji – nabídka se objevila v portfoliu prestižní globální realitní společnosti Sotheby’s International Realty. Dům byl oceněn na 6 milionů eur (asi 150 milionů korun).

Pro fotogalerii rozklikněte odkaz na twitterovém účtu níže:

Překrásné okolí

Piazza Agostino Pennisi Acireale se ukrývá za železnými branami v živém koutě Sicílie. Nachází se na jižních svazích Etny, s výhledem a v docházkové vzdálenosti od pobřeží Jónského moře a historických pamětihodností města Acireale, na letiště Catania je to půl hodiny jízdy.

Fotografie celého objektu naleznete v odkazu na tomto twitterovém účtu níže:

Zámek, postavený v novogotickém stylu pro šlechtický rod Pennisi z Floritstella, se skládá ze tří vzájemně propojených budov na dvou úrovních, s pravoúhlými věžemi na obou stranách. Interiéry jsou vyzdobeny mimořádně vkusným způsobem – bohatě zdobenými stropy a reprezentativními schodišti. Skutečnou perlou této nemovitosti je kaple se sloupy, závěsným lustrem a velkolepou klenbou s oslnivými freskami. 

Zdroje: www.thrillist.com, https://viva.pl, www.sothebysrealty.com. Náhledová fotografie: Photo by Samir Kharrat z Unsplash: Sicilské město Catania (Katánie) v provincii Catania se sopkou Etna v pozadí.