Nemusíte být bezchybná a dokonalá, buďte co nejlepší verzí sama sebe

Někdy se člověk dostane z ničeho nic na dno a velmi těžce se z něj zvedá. Proto je potřeba znát sám sebe a mít sám nad sebou kontrolu. Nečekejte pomoc od druhých a buďte schopní se o sebe postarat sami. 

Co to vůbec znamená „být nejlepší verzí sama sebe

Přemýšlela jste někdy o tom, jaké by bylo vaše ideální JÁ? Že byste na sebe byla opravdu pyšná kdybyste dokázala dojít ke svému vysněnému cíli, neměla žádné špatné návyky, otravné vlastnosti apod.? Právě budování takového vašeho ideálního já je ta nejlepší verze. 

Mentální vzrůst se narozdíl od toho fyzického nezastavuje a tím pádem máme možnost se stále vyvíjet kupředu. Být sama se sebou spokojená by měla být vaše priorita číslo 1 🙂

1. Vědět kdo jste

Zní to jako hrozné klišé, ale kdo by vás měl znát lépe než vy sama? 

Je potřeba znát svoje silné, ale i slabé stránky. Znát své cíle, věci na které jste hrdá, ale naopak i ty, co byste nejraději změnila kdyby to bylo možné. Vědět a dokázat přijmout co si mohu a nemohu dovolit, na co mám a na čem raději ještě zapracuji. 

2. Otevřená novým lidem a příležitostem

Nemusíte si hrát na to, že jste všude byla a všechno víte nejlépe. Naopak, buďte trošku více zvědavá a ptejte se, hledejte nové možnosti, známosti a příležitosti. Nestyďte se oslovit někoho cizího, vzdělávejte se za pomocí knih, podcastů, díky internetu. Nepochybujte o sobě a neříkejte si, že na něco nemáte. Rozvíjejte se. 

3. Minimalizujte své slabiny, maximalizujte své silné stránky

Ať už se vám v životě vyskytne jakákoliv příležitost, pokuste se si z toho vzít nějaké ponaučení a zkušenost. Udělejte z vašich největších slabin svoje silné stránky. Postavte se jim, překonejte je, pracujte na nich. 

Fotka od Annika Palmari z Unsplash

4. Naučte se přijímat kritiku

Nemusíte se zamlouvat každému, to je asi jasné. Všichni máme své nedostatky a chyby, a proto berte veškerou kritiku jako radu, co byste eventuelně mohla změnit nebo vylepšit. 

Je ale samozřejmě potřeba mít své hranice a pokud vás někdo kritizuje záměrně za účelem vám ublížit, odřízněte ho a nenechte se zahnat do kouta. 

5. Pokořte své strachy

Vaše strachy a obavy jsou vašimi největšími nepřáteli a demotivátory. Nenechte ničemu zabránit v tom, abyste svůj život žila naplno.

6. Žijte pro sebe, ne pro ostatní

Buďte sama pro sebe svým nejlepším přítelem a nebuďte potěšením pouze pro druhé, ale především pro vás. 

7. Riskujte a poznávejte

Ve vaší pohodlné zóně nikdy nezískáte ty nejlepší věci a zážitky. Běžte tomu naproti a vyjděte ze své komfortní zóny, udělejte krok, nebo klidně skok kupředu a prozkoumejte nové věci. Věřte, že to bude stát opravdu za to.

Fotka od Andreas ChuUnsplash

8. Buďte trpělivá

Nikde není napsáno, že se vám vše povede hned napoprvé. Dejte tomu čas a nevzdávejte se předčasně. 

9. Dělejte radost pouhým úsměvem

Zažili jste někdy to, že se procházíte po náměstí a najednou se na vás někdo cizí usměje, pochválí vám účes nebo třeba oblečení? Opětujte to a buďte jedna z takových lidí, co rozdává radost druhým. Sama se budete cítit lépe a alespoň malinko to vylepší váš den.

Fotka od Matthias Cooper z Pexels

10. Obklopujte se správnými lidmi

Nejhorší je se nechat vyčerpat kvůli tomu, že jsou kolem vás životem znudění lidé, nebo ti, kterým se stále musíte za něco omlouvat a něco jim neustále vysvětlovat. 

Kvalita je více než kvantita, proto je lepší mít méně přátel se kterými se cítíte svá a užíváte si společně strávený čas.

Fotka od Helena Lopes z Pexels

Zdroj: zivotbezhranic.cz, náhledový obrázek: Moose Photos z Pexels