Šokující případ Brooke Prestonové, mladé ženy zavražděné její „náměsíčním“ spolubydlícím

Ráno 25. března 2017 se Brooke Prestonová vrátila do domu na Floridě, který předtím sdílela se svým přítelem z dětství Randym Hermanem Jr., aby si vyzvedla některé ze svých věcí. Měla to být rychlá zastávka, protože plánovala přestěhovat se do Buffala v New Yorku, aby žila se svým přítelem.

Místo toho by rozhodnutí vrátit se do domu bylo tragicky poslední volbou, kterou kdy učinila. Když ráno dorazila Brooke Prestonová, Randy Herman ji náhle napadl, 25krát ji bodl, než nechal její bezvládné tělo ukryté pod přikrývkou.

Herman byl ten, kdo nahlásil vraždu na policii a v té době se ochotně přiznal k zabití svého spolubydlícího. Později však učinil odvážné a nekonvenční tvrzení obhajoby: Tvrdil, že zabil Brooke Prestonovou, když byl náměsíčný – a nepamatoval si, že by to udělal.

Brooke Chantel Prestonová vyrůstala ve Wyalusingu v Pensylvánii. Její přátelé ji popisovali jako krásnou a zábavnou, osobnost spitfiru, kterou miloval každý, kdo ji znal. Podle jejího nekrologu jí ti, kteří jí byli nejblíže, láskyplně přezdívali „Cookie“ nebo „Malá princezna“. Milovala „všechno, co jiskřilo“ a nechala si vytetovat „Nebe je limit“.

Nadějná absolventka střední školy se přestěhovala do West Palm Beach, aby žila se svou sestrou a navštěvovala State College of Florida, hlásí Newswatch 16. Randy Herman Jr., kterého obě dívky znaly od dospívání, se přestěhoval na Floridu přibližně ve stejnou dobu a přátelé se brzy stali spolubydlícími.

Poté, co získala titul spolupracovnice, Prestonová získala práci v Buffalu v New Yorku, kde se plánovala přestěhovat ke svému příteli.

Ale noc předtím, než se měla odstěhovat, Prestonová údajně vyjádřila svým přátelům obavy ohledně podivného chování své spolubydlící. Podle WPTV Prestonová té noci odešla z domu, protože se Herman choval divně a cítila se nepříjemně.

Druhý den se vrátila do domu, aby si vyzvedla košili a rozloučila se s Hermanem. Byla by to poslední věc, kterou by kdy udělala.

Randy Herman Jr. se přiznává k vraždě

Kolem 9:25 2017. V březnu jel Randy Herman Jr. do nedalekého parku a zavolal policii. Během hovoru se se slzami v očích přiznal k vraždě Brooke Prestonové a řekl: „Někdo byl zavražděn… Stačí poslat policii. Byl jsem to já. Je mi to líto.“

Když policie dorazila na místo, našla Hermana pokrytého krví a Prestonovo tělo stále pod přikrývkou. Její tělo bylo prošpikováno smrtelnými ranami nožem na zádech, krku a břiše, spolu s obrannými zraněními na levé ruce. Herman byl na místě zatčen poté, co policie viděla krvavé skvrny na jeho oblečení a řeznou ránu na ruce.

Podle listu The Palm Beach Post Herman tvrdil, že si nepamatuje, že by zabil svou přítelkyni z dětství, dokud nezjistil, že stojí nad jejím tělem se zakrváceným nožem v ruce. Vyděšený a zmatený zavolal 911 a přiznal, že je zodpovědný za její smrt, ale jen proto, že nikdo jiný nebyl přítomen.

U soudu s Randym Hermanem Jr. za vraždu Brooke Prestonové zaujal jeho tým obhájců neobvyklý přístup a tvrdil, že byl během vraždy náměsíčný a nebyl vinen z důvodu nepříčetnosti. Šokující příběh vyvolal vlny v médiích.

Mediální šílenství zesílilo, když vyšlo najevo, že Hermanův otec, Randy Herman starší, byl také obviněn z vraždy, když údajně zabil svou přítelkyni v roce 2015, ale zemřel sebevraždou dříve, než mohl být zatčen.

Během Hermanova procesu forenzní experti vypověděli, že zločin byl zřejmě sexuálně motivovaný, s odkazem na údajný incident z večera před vraždou, kdy se Herman po noci plné alkoholu schoval nahý v Prestonově skříni. Prokurátoři tvrdili, že to byl tento incident, který byl Prestonové nepříjemný a přiměl ji, aby opustila dům v noci před svou vraždou.

Ale nikdy neexistoval žádný důkaz, že by Preston a Herman byli někdy romanticky zapleteni, a Prestonova sestra, Jordan Preston, popřela, že by mezi nimi někdy existoval nějaký romantický vztah.

Během soudního procesu Herman a jeho právníci tvrdili, že nebyl při vědomí, když bodl Prestona více než 20krát, a měl by být shledán nevinným z důvodu nepříčetnosti..

A co víc, forenzní psychiatr Dr. Wade C. Myers vypověděl, že Herman nemohl být náměsíčný při tak komplikovaném násilném činu. Prokurátoři proto dospěli k závěru, že Herman musel Prestona zavraždit vědomě a úmyslně.

„Tohle je kůže, tohle je kost, tohle je sval (bodá),“ řekl náměstek státního zástupce Reid Scott. „Přes to nebudeš náměsíčný.“

Po pěti hodinách rokování dospěla porota k verdiktu a v květnu 2019 byl Herman shledán vinným z vraždy prvního stupně při smrtelném pobodání Brooke Prestonové.

zdroj: Allthatinteresting, Titulní obrázek: Pixabay.com/WilliamCho