Stezka v oblacích na Dolní Moravě má stometrový tobogán. Troufnete si?

Pokud se chcete podívat, jak se má svatý Petr, vydejte se na Dolní Moravu. Blíž už to snad k nebi ani nelze mít. Ze Stezky v oblacích budete mít úchvatný výhled do široké krajiny. A dolů to můžete vzít pořádným svistem! Troufnete si?

Nahoru lanovkou, nebo třeba pěšky

Abyste se na Stezku od svého výchozího bodu z parkoviště dostali, namažte si pořádně nohy. Vede k ní jedna z příjemných stezek, kdy se nahoru dostanete za slabé dvě hodinky. Nebo se potiti nemusíte vůbec a střihnete si jízdu pohodlnou lanovkou. Převýšení je 369 metrů, výhledy parádní, cesta ke Stezce zabere něco okolo pěti minut.

Krkonoše i Jeseníky

A je na čase se vydat vzhůru do oblak a ještě výš. Konstrukce vás zavede tak vysoko, že se vám bude tajit dech. Celou dobu pozorujete vrcholky Jeseníků, Kralického Sněžníku, nebo třeba Krkonoš. Směrem nahoru najdete 12 informačních tabulí, kde se dozvíte zajímavosti nejen ze samotné Stezky, ale také o přírodě a okolí Kralického Sněžníku.

Už se chystejte na adrenalin

Dolů můžete jít pěšky, nebo si cestu zkrátíte tobogánem. Abyste nebyli z jízdy v šoku, Stezka si vás vycvičí již během cesty na vrchol. Slabší povahy budou mít co dělat, aby zvládly několik adrenalinových atrakcí, jako je odpočinková síť, „kapka“, nebo „rukáv“.

Po zadku dolů

A je to tady. Když se dosyta vynadíváte na okolní přírodu, je na čase se spustit dolů. Jak že to bylo v té pohádce o Jeníčkovi a Mařence? Ano, ukažte obsluze tobogánu, jak se na tu lopatu sedá a pak už jen áááá, a váš účes je v pytli. Cestou se vám míhá světlo, tobogán má totiž praktická okénka. Klopené zatáčky jsou samozřejmostí. Jízda to bude velkolepá!

Tak co, troufnete si?

Zdroj: https://www.dolnimorava.cz/. Náhledový obrázek: Gettyimages