Super domácí kváskový chléb se sýrem bez éček. Celá rodina je z něj nadšená

Připravte si recept na zajímavý chléb, který je obohacen chutnou sýrovou náplní. Pokud však máte chuť na něco sladkého, můžete slanou náplň jednoduše vyměnit například za sladký tvaroh nebo lískooříškovou pomazánku.

Složení

200 ml mléka
10 g sušeného droždí
60 ml slunečnicového oleje
180 ml kefíru
130 g másla
1 lžička cukru
825-875 g mouky
200 ml vody
8 g soli
200 g sýra feta
byliny
sezamová semínka

Postup

V teplém mléce rozpusťte cukr a droždí, přidejte 1 lžíci mouky a vyšlehejte dohladka. Přikryjte a nechte 10 minut odstát.

Do těsta nalijte slunečnicový olej, teplou vodu a kefír, přidejte sůl a promíchejte. Po částech přidejte 800 g prosáté mouky a těsto hněťte, nejlépe ručně, 5-7 minut. Mělo by být mírně lepkavé. Těsto přikryjte potravinovou fólií a nechte 1 hodinu stát.

Posypte pracovní plochu moukou a položte na ni těsto. Lehce ho přitlačte, rozválejte na tenký obdélníkový plát a potřete 120 g změklého másla. Smíchejte fetu s mletými bylinkami, posypte těsto a náplň lehce přitlačte válečkem.

Rozválené těsto nakrájejte na 3 cm silné proužky, kulatou formu na pečení vymažte máslem a doprostřed vložte sklenici, rovněž vymazanou máslem. Pruhy těsta položte náplní směrem ven kolem sklenice a pohybujte se v kruhu. Přikryjte je ručníkem a nechte 10-15 minut působit.

Rozšlehejte vejce a potřete jím těsto. Povrch posypte sezamovými semínky nebo směsí semínek. Předehřejte troubu na 180 stupňů a chléb pečte 25-30 minut.

Neobvyklý chléb je nadýchaný, voňavý a díky náplni lehce vrstvený. Prázdný hrnek uprostřed můžete nahradit miskou s omáčkou. Odkrojte kousek chleba a namočte ho. Extrémně návykový recept!

zdroj: sovkusom.ru, Titulní obrázek: Pixabay.com/fancycrave1