Tip na dovolenou: Která místa navštívit na Mallorce?

Je čas plánování letní dovolené. Už máte tip, kam byste rádi vyrazili za zážitky? Bude to do zahraničí, nebo raději poznáváte krásy naší vlasti? Jestliže jste si vybrali dovolenou za hranicemi, můžete se vydat třeba na ostrov ve Středozemním moři – na Mallorcu. Ta je častým cílem turistů ze všech koutů světa, protože nabízí spoustu zajímavého – koupání, dobré jídlo i pamětihodnosti.

Hlavní město Palma

Největším městem na ostrově je Palma. Je to zároveň jeho hlavní město. Zde přistávají letadla, která na Mallorcu s turisty přilétají. Městu dominuje katedrála La Seu z roku 1587, neméně zajímavý je gotický hrad. Palma nabízí vyžití pro turisty, kteří rádi navštěvují butiky a obchody. Ty najdete v úzkých uličkách okolo náměstí Plaza Mayor. Restaurace a bary jsou na rušných Paseo Marítimo a Santa Catalina nebo La Lonja. Hudební bary nabízejí živou hudbu od flamenca až po rock.

Město Valldemossa

Jen dvacet minut jízdy od hlavního města Palmy se nachází Valldemossa. Je to nejvýše položené město na Mallorce. Známé je pobytem polského hudebního skladatele Frederica Chopina ve zdejším Královském kartuziánském klášteře. Ten je možné navštívit a podívat se třeba na palác krále Sancha.

Vesnice Porto Colom

Na východním pobřeží leží vesnice Porto Colom, která dostala své jméno po Kryštofu Kolumbovi. Je to tradiční rybářská obec, která má pro turisty nezvyklé kouzlo. Najdete zde zátoky, loděnice, maják, kotvící čluny, což přispívá k malebnosti vesnice. Na lodích je možné se i svézt.

Manacor

Dalším atraktivním místem na Mallorce je Manacor na východním pobřeží. Každé pondělí se tu konají největší trhy na celém ostrově. Významný je veletrh svatého Jakuba, patrona města, jenž se pořádá 25. července. S podzimem přichází sezóna divadelních představení a zajímavé jsou také koňské dostihy.

Už jste někdy byli na Mallorce?

zdroj: redakce, Michaela R., abc-mallorca.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/KocBar