„To je ďáblovo dílo!“ vykřikla rozhořčená jeptiška a roztrhla od sebe na ulici dvě nic netušící ženy

Neznámá jeptiška, oblečená celá v bílém, zřejmě viděla rudě, když procházela kolem Sereny de Ferrariové a Kyshany Wilsonové, které se účastnily natáčení v neapolské postranní uličce.

Starší řádová sestra od sebe ženy odtrhla a vykřikla: „Co to děláš? To je ďábelské dílo!“ Mladé ženy po tomto výstupu propukly ve smích.

Italská jeptiška totiž spatřila dvě herečky líbající se v ulicích neapolské čtvrti Quartieri Spagnoli a rozhodla se zasáhnout. Obě ženy, které hrají v oblíbeném italském televizním seriálu „Mare Fuori“, se účastnily natáčení pro magazín Not Yet. Jeptiška pokárala štáb, kameramany i obě ženy, pak se pokřižovala a zvolala: „Ježíši, Josef, Marie“.

Make-up artistka Roberta Mastaliaová, která se účastnila natáčení, řekla: „Byli jsme na (natáčecí) lokaci ve Španělské čtvrti v Neapoli, v malé postranní uličce se dvěma herečkami, když najednou kolem prošla jeptiška. Zeptala se nás, jestli jsme ten den byli na mši, a když jsme řekli ‚ne‘, začala obviňovat mladé lidi z koronaviru. A pak viděla ta dvě děvčata, jak pózují připravené se políbit, a v tu chvíli běžela dopředu, aby je rozdělila. Naše první reakce byla, že jsme zůstali všichni ohromeni, vzali jsme to jako vtip a ve skutečnosti můžete vidět z videa, že se obě dívky smějí,“ popsala zvláštní situaci Mastaliaová.

Nakonec byla jeptiška štábem požádána, aby odešla, poněvadž překáží v práci. V tu chvíli se zbožná žena odebrala k odchodu, viditelně ale stále velmi rozrušená. Záznam incidentu koluje na italských sociálních sítích.

Serena zveřejnila snímek z videa na svou stránku na Instagramu s komentářem: „Bůh nemiluje LGBT“.

Komentáře církve

Místní kněz, otec Salvatore Giuliano řekl: „Církev vždy modernizovala své názory, ale ve všech společenských vrstvách, dokonce i v naší, někteří členové, možná ze starší generace, nedrželi krok s nejnovějšími změnami.“

„Objímám tuto jeptišku, která jednoduše reagovala stejně jako kterákoli z našich babiček. V církvi začal pocit porozumění a začalo to prostřednictvím papeže Františka, který se nedávno poprvé setkal s transsexuálem ve Vatikánu. Ano, ještě je třeba udělat hodně práce, ale je stále jasnější, že láska mezi dvěma lidmi stejného pohlaví už není v žádném prostředí tabu,“ vysvětlil otec Giuliano.

Smrtelný hřích

Katolická církev v posledních letech změnila své názory na vztahy osob stejného pohlaví, ale její učení říká, že sex mezi páry stejného pohlaví je „smrtelný hřích“. Zakazuje manželství osob stejného pohlaví, ale postavila mimo zákon i svazky osob stejného pohlaví.

V roce 2013 papež František pronesl: „Kdo jsem, abych soudil gaye?“ zatímco před dvěma lety argentinský papež řekl v dokumentu Evgeny Afineevského, že „homosexuální lidé mají právo být v rodině… jsou Božími dětmi a mají právo na rodinu. Nikdo by z toho neměl být vyhozen nebo ztrpčen“.

Vatikán se později pokusil objasnit komentáře, že byly vytrženy z kontextu a nenaznačovaly podporu manželství osob stejného pohlaví.

Zdroje: https://euroweeklynews.com, https://tvmnews.mt, www.dailymail.co.uk. Náhledová fotografie: Mario Wallner z Pexels