Chloupky a jejich odstranění – depilační cukrovou pastu si můžete vyrobit i doma!

Nežádoucí chloupky – problém trápící mnoho z nás. Většinou to řešíme žiletkou. Jsou ale místa (např. obličej), kde by použitá žiletka nadělala víc škody než užitku. Podívejte se s námi na metody, při kterých můžete na obdenní „holící rutinu“ dočista zapomenout 

Voskové pásky první záchrany 

Na jemné partie, jakými jsou chloupky nad horním rtem (tzv. knírek) nebo obočí jsou nejrychlejší metodou úzké voskové depilační pásky, které seženete v každé drogerii. Nemusíte se bolestivě trápit vytrháváním obočí pinzetou. Jendouduše jednou škubnete a máte vystaráno až na tři týdny dopředu. 

Klasická depilace 

S klasickou depilací se už určitě každý z nás někdy setkal (nebo jí přinejmenším viděl v americkém filmu, ve Spojených státech je totiž depilace mnohem oblíbenější než žiletka). Nemusíte hned chodit do salonu. Vydepilovat nohy si zvládnete hravě i doma. Vosk seženete bez problému na internetu a prodává se ve formě malých voskových granulek ve velkém sáčku, granulky se následně rozehřejí nad sporákem, namočíte do vosku dřevěnou špachtli a roztíráte jemnými tahy po dané části těla. Pak už stačí jen škubnout a o krásu vašich nohou se nemusíte starat až celý měsíc. 

Depilace cukrovou pastou 

Depilace cukrovou pastou je modernější obdoba klasické depilace. Její výhodou je, že je méně bolestivá a zároveň šetrnější ke kůži než depilace voskem. Nevýhodou je však její nižší účinnost. 

Po laseru už nikdy více 

S laserem se zbavíte nežádoucího ochlupení jednou provždy. Musíte se sice objednat na specializovanou kliniku a není to nejlevnější záležitost. Pokud však ale do laseru investujete, budete mít klid už navždy. 

Fotografie od Polina Tankilevitch z Pexels

Depilační krémy – spása bez bolesti 

Pokud hledáte naprosto bezbolestnou metodu, jste tady správně. Depilační krémy se rozetřou po kůži, počká se pět minut, poté jednoduše setřete krém ručníkem a voalá, rázem máte kůži jako miminko. Nevýhodou chemické depilace je však její krátká trvanlivost – chloupky dorostou během pár dnů. 

Tip naší redaktorky

A na závěr jedna rada přímo z naší redakce. V kastrolu rozehřejete cukr s medem a vymačkanou půlkou citrónu. Nechte jej mírně zchladnout, vytvořte v rukou lepivou pastu, kterou následně aplikujte na požadované partie. Z látky ustřihněte proužek, přiložte ho na pastu na dané partii a prudce trhněte. Budete trošku upatlaní, ale výhodou je, že zbytky cukrové pasty se dají krásně smýt vodou a vyrobíte si ho snadn a levně v pohodlí domova.

Zdroje: rehabilitace.info, medhelp-shop.cz, Natalie Heikenwälder, Náhledová fotografie: Elly Fairytale z Pexels