V ostravské porodnici se před pár dny ocitla studentka, která neměla kam dále jít. Co následovalo, vás dojme

Studentka vysoké školy se po porodu nečekaně ocitla ve složité životní situaci. Zaměstnanci nemocnice ji v tom nenechali. Dojemný případ se stal před několika dny.

Místo státnic nová role

Studentka Pavla měla v červnu složit státnice. Její život se však změnil, když se dozvěděla, že se stane matkou. Pavla porodila zdravou holčičku, která vážila 3400 gramů a dostala jméno Julie. Tím se ale studentka dostala do zcela nečekané situace.

Neměla se kam vrátit

Vrchní sestra Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice v Ostravě poté uvedla, že když s čerstvou maminkou domlouvali propouštění, svěřila se jim, že kvůli narození holčičky nemá nyní kam jít. Zaměstnanci porodnice poté kontaktovali sociální pracovnici. Ta měla za úkol zjistit, kam by mohla maminka s holčičkou být umístěna. Nakonec se tak mladá maminka může s dcerou ubytovat ve Čtyřlístku, což je forma chráněného bydlení.

Vlna solidarity

S mladou maminkou, která si na svůj úděl neztěžovala, ale naopak se těšila ze zdravé holčičky, pak vyjádřili solidaritu zaměstnanci nemocnice. Sestry z gynekologicko-porodnické kliniky, ale i další zaměstnanci nemocnice, se tak rozhodli, že Pavle pomohou se základní výbavou pro miminko. Donesli jí oblečení a potřeby pro miminko, navíc jsou ochotni přispět i na péči o dítě.

Pavla je rozhodnutá, že se po pauze vrátí ke studiu a státnice dokončí. Jejím snem je totiž učit děti, proto si přeje příští rok dokončit studium na vysoké škole.

Zdroj: Facebook a Instagram Fakultní nemocnice Ostrava. Náhledová fotografie: Getty Images