Osobnostní testy vám pomohou zjistit, jaké jsou vaše silné stránky

Test osobnosti vám pomůže budovat lepší já.

Testy osobnosti jsou nejen vhodnou formou, jak pracovat sám na sobě, stávají se také běžnou součástí volby zaměstnanců při výběrovém řízení na celou řadu pozic.

Motivace k lepšímu já

Účelem správného osobnostního testu není zastrašit sám sebe a dostat se do ještě většího zmatku, ale naopak vyzdvihnout své kladné stránky a pracovat na své osobnosti. S výsledkem testů je nejlépe pracovat hned zčerstva, klidně si jeho výsledek můžete vytisknout a nalepit vedle zrcadla. Je to první krok k vašemu lepšímu já. Přiznat si drobné nedostatky vede k jejich rychlé změně.

Testy na internetu, kterým stojí za to věnovat čas

Více o sobě určitě nezjistíte z nahodilého krátkého dotazníku, který na vás vykoukne na sociální síti. Osobnostní testy zaberou zhruba 5 minut času a dokáží vám napovědět mnohé. Některé z nich dokonce využívají zaměstnavatelé, kteří po svých budoucích podřízených vyžadují výsledek jednoho z testů. Chcete se o sobě dozvědět více? Vyplňte si jeden z testů podle MBTI typologie.

Osobnostní testy využívají i personalisté při hledání nových zaměstnanců.
Fotka od Free-Photos z Pixabay.

Otázky, které budete vyplňovat, jsou přitom zcela triviální. Zjišťují, jak se chováte v kolektivu nebo jakým hodnotám dáváte v životě přednost.

Zjistěte i vy své slabé a silné stránky a začněte pracovat na vylepšení své osobnosti.

Zdroj: lamenteesmaravillosa.com. Náhledový obrázek: Gerd Altmann z Pixabay.