Vědci z Oxfordu varují, že umělá inteligence může být smrtelnější než jaderné zbraně

Výzkumníci z Oxfordské univerzity varovali britské zákonodárce, že „nadlidská AI“ by mohla být nakonec přinejmenším stejně nebezpečná jako jaderné zbraně, a proto by měla být regulována jako ony, hlásí The Telegraph.

Experti řekli poslancům britského vládního výboru pro vědu a technologie o nebezpečích neregulovaných technologií umělé inteligence – a nechodili kolem horké kaše.

„S nadlidskou umělou inteligencí existuje zvláštní riziko, které je jiného druhu, což je, no, mohlo by to zabít každého,“ řekl doktorand Michael Cohen poslancům, kterého citoval The Telegraph.

Michael Osborne, profesor strojového učení na Oxfordské univerzitě, který se také zúčastnil zasedání výboru, varoval před „masivními závody ve zbrojení AI“ mezi USA a Čínou, které jsou ochotny „vyhodit bezpečnost a opatrnost z okna a co nejrychleji závodit s nejpokročilejší AI.“

„Existují určité důvody k naději v tom, že jsme byli docela dobří v regulaci použití jaderných zbraní,“ řekl Osborne. „Pokud bychom byli schopni pochopit, že pokročilá umělá inteligence je stejně srovnatelným nebezpečím jako jaderné zbraně, pak bychom možná mohli dospět k podobným rámcům pro její řízení.“

zdroj: futurism.com, The Telegraph Titulní obrázek: Pixabay.com/0fjd125gk87