Čech z Prahy si myslel, že mu píše slavná Scarlett Johanssonová: Podvedla ho o 6 300€

Když se muž z Prahy v květnu podíval na svůj telefon, nevěřícně zíral na displej. Na WhatsApp mu napsala žena, která se představila jako americká herečka Scarlett Johanssonová.

V domnění, že jde o skutečnou hvězdu jeho oblíbených filmů, neváhal a začal jí psát. Jak uvádí tn.cz, údajná Scarlett mu učinila nabídku, „která se neodmítá“.

„Pokud si koupí fanouškovskou kartu za dva a půl tisíce dolarů (přes 2300 eur), bude za to každý měsíc dostávat pět tisíc dolarů (přes 4700 eur),“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Ten se nechal nachytat. Šel si půjčit peníze a kartu si koupil.

Chvíle čekání si krátil povídáním s falešnou hvězdou superhrdinských filmů. Kromě zaplacené fanouškovské karty dostal i kreditní kartu, na které mělo být pět milionů dolarů (více než 4,7 milionu eur).

S kreditní kartou se několikrát pokusil zaplatit v obchodě a vybrat peníze z bankomatu. Ani jednou se mu to nepodařilo.

„Banka kartu zablokovala a oběť byla nucena poslat tisíce dolarů právníkovi, aby účet odblokoval. Tato situace se několikrát opakovala, a přestože muž nemohl kartou zaplatit a peníze na účet nepřicházely, opakovaně posílal tisíce dolarů na jeho odblokování prostřednictvím bitcoinmatu,“ dodal policejní mluvčí.

zdroj: tn.cz, Titulní obrázek: Wikimedia Commons – MTV International – 23 Celebs Reveal Their CRAZIEST Fan Experiences Ever, CC BY 3.0