Velká záhada: Zmizení Edwarda a Stephanie Andrewsových

V pátek 15. května se ztratil manželský pár, 62letý Edward Andrews, který pracoval jako účetní, a jeho žena Stephania. Strávili spolu večer na výročním zasedání v hotelu Sheraton v Chicagu. Domů se však již nevrátili.

Poté, co toho dne dorazili na setkání, měli ostatní hosté obavy o Edwarda, který se zdál být ve špatném zdravotním stavu a který pociťoval nevolnost. Edward to však přičítal pouze hladu, protože na setkání se nepodávalo žádné jídlo. Když se kolem půl jedenácté večer rozhodli odejít, svědci, kteří vypovídali, uvedli, že Stephania při odchodu plakala. Obsluha garáže zase vypověděla, že manželé nastoupili do svého žlutočerného vozu Oldsmobile, ale při odjezdu Edward poškrábal bok vozu, což ho přimělo vycouvat a znovu opustit garáž. Svědek také dodal, že Edward vjel s autem do protisměru, konkrétně do protisměru na jednosměrné silnici. Zmizeli ve tmě a od té doby je nikdo neviděl.

Případ jejich zmizení se začal řešit až v pondělí, protože ani jeden z nich se nedostavil do práce. Policie nejprve navštívila jejich dům, kde našla pouze hromadu navršených novin a obálek v poštovní schránce. Jejich soused, který měl náhradní klíč od domu, souhlasil s prohledáním domu a vpuštěním policie dovnitř. Uvnitř domu však bylo všechno v pořádku a dokonce se zjistilo, že s jejich bankovními účty nikdo nemanipuloval.

Existovalo několik teorií, co se manželům mohlo stát. Jednou z nich bylo, že pár měl nehodu a zřítil se z mostu do řeky Chicago, protože podle svědků manželé na schůzce popíjeli. Policie také našla škrábanec na betonovém pilíři mostu a stopy po smyku na silnici. Auto však v řece nalezeno nebylo. Ani po rozsáhlém a důkladném čištění řeky v roce 1980 nebyly nalezeny žádné stopy. V řece se nacházelo celkem 12 vraků aut, ale žádné z nich nepatřilo hledanému páru.

V roce 1994 obdržela policie zprávu od rodinného příslušníka, který tvrdil, že manželé byli důkladně zavražděni výtržnickým gangem. Jejich těla a auto měly být vyhozeny do jezera v Lake County. Ani tam se však nic nenašlo a tato možnost byla zamítnuta.

Edward a Stephania byli naprosto normální, pracovití a slušní občané. Žili spolu pouhých sedm let, protože Stephania se po smrti svého manžela podruhé vdala a Edward měl předtím již několik žen. Nic však nenasvědčovalo tomu, že by manželé měli nějaké nepřátele.

Policejní náčelník Michael Schenkel k tomu poznamenal následující: „Viděli je, jak jdou po ulici, a to bylo všechno. Nic dalšího se nestalo… Kde, jak, kdy, proč? Vůbec nic. Kolik takových případů se za život stane? Nejspíš jeden.“ Zmizení Andrewsových tak zůstává dodnes nevyřešeno.

zdroj: Wikiwand, Titulní obrázek: Pixabay.com/Ramdlon