5 hororů, které patří k tomu nejlepšímu, co nám přinesl rok 2023

Rok 2023 byl na kvalitní horory opravdu bohatý. V tomto článku najdete 5 pozoruhodných žánrových filmů, které rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co jste mohli vidět.

Vřískot 6

Série Vřískot se letos přihlásila již se svým šestým dílem. V režii Matta Bettinelliho-Olpina a Tylera Gilletta se Vřískot 6 přesunul z malého městečka Woodsboro do rušného New Yorku. Právě tam zamířili přeživší hrdinové z pátého dílu, aby začali nový život.

Netrvá však dlouho a na scéně se znovu objeví zabiják Ghostface. Ghostface stále nedošel dech a stále dokáže diváky udržet v napětí nebo je pobavit svými ostrými satirickými prvky.

Infinity Pool

Řádně mrazivým zážitkem byl i horor Brandona Cronenberga Nekonečný bazén. Příběh se točí kolem spisovatele Jamese (Alexander Skarsgård), který je na dovolené na ostrově La Tolqa se svou ženou Em (Cleopatra Coleman).

Seznámí se také s tajemnou Gabi (Mia Goth), ale jeho život se radikálně změní, když dojde ke smrtelné nehodě. Ta odhalí temnou stránku ostrova, která však Jamese stále více fascinuje.

Infinity Pool boduje skvělou atmosférou, hereckými výkony a zajímavým nápadem.

Sick


Děj hororu Nemocný, který natočil režisér John Hyams, se odehrává během pandemie kovidů. Parker (Gideon Adlon) a její kamarádka Miri (Beth Million) se rozhodnou dát se do karantény v domě u jezera. Budou však muset čelit záhadnému vrahovi.

Na scénáři k filmu se podílel známý scenárista, režisér a producent Kevin Williamson, který má na kontě několik kultovních slasherů.

Evil Dead: Vzestup zla

Horor Evil Dead: Vzestup zla navázal na známou hororovou sérii Evil Dead a dokázal se více než dobře držet. Příběh filmu, který režíroval Lee Cronin, se soustředí na sestry Beth (Lily Sullivan) a Ellie (Alyssa Sutherland), které musí bojovat proti démonickým silám. Ty byly vyvolány pomocí tajemné knihy.

Talk to me

Horor Mluv se mnou od dvojice Danny Philippou a Michael Philippou je rozhodně jedním z nejlepších žánrových filmů letošního roku. Příběh se točí kolem skupiny přátel, kteří objeví záhadnou mumifikovanou ruku. Když se jí dotknou a vysloví slova: „Mluv se mnou!“, jsou schopni spojit se se světem duchů. Během jedné seance se však svět živých a svět mrtvých propojí na příliš dlouhou dobu a hrdinové se ocitnou v nebezpečí.

zdroj: Emefka, Titulní obrázek: Pixabay.com/TheDigitalArtist