Všimli jste si kovových nýtů na džínách? Víme, k čemu slouží. Odpověď může mnohé překvapit

Přemýšleli jste někdy o tom, proč je tento kus oděvu, který byl kdysi pracovním oděvem, opatřen kovovými nýty? Odpověď může mnohé překvapit.

Látka, kterou v roce 1873 vyvinuli Jacob Davis a Levi Strauss, byla pevná, odolná, praktická a odolávala i těm nejextrémnějším podmínkám. A kovové nýty neodmyslitelně patří k džínovým kalhotám, které se později staly módním bestsellerem.

V dnešní době dodávají kalhotám nebo sukním především image, ale v minulosti plnily důležitý praktický účel. Výrobci je umisťovali na nejvíce namáhaná místa, aby lépe odolávaly zátěži, neprotrhly se a sloužily majiteli co nejdéle. Průkopníci ze společnosti Levi Strauss & Co. si dokonce nechali nýty patentovat v USA a označili je za prostředek ke zlepšení zapínání kapes. „Přidáním kovových nýtů do džínoviny, která byla známá jako modré džíny, vznikly pevnější kalhoty pro pracující muže,“ uvádí se na oficiálních stránkách.

Na toto téma upozornili uživatelé Redditu poté, co se někdo zeptal, zda někdo ví, k čemu vlastně nýty slouží. „Mají nějaký praktický nebo jiný účel? Pokud ne, proč tam jsou?“ Jeden z komentátorů pohotově a vtipně reagoval, že „jejich hlavním účelem je dělat škrábance na telefonu“.

zdroj: topky.sk, testfoodkitchen.com, ladbible.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/AlLes