Popový titán ze skupiny Modern Talking: Modlí se několikrát denně a seniorům platí nákupy

Vzpomínáte si na 80. léta minulého století a německou formaci Modern Talking? Její zakládající člen Dieter Bohlen (68) je v Německu dodnes velmi populární a prozradil kus ze svého soukromí.

Hudební skladatel, producent a zpěvák aktuálně v rozhovoru pro RTL odpovídal na dotazy ohledně jeho nástupu do nové sezóny, přičemž se ho ve videu dotazují také na jeho víru a dobré skutky.

V sobotu 14. ledna večer zahájí veterán nejúspěšnější talentové show v Evropě Dieter Bohlen již 20. sezónu pořadu „Deutschland sucht den Superstar“ (Německo hledá SuperStar).

Na otázku, zda je opravdu věřící a v co věří, odpověděl otec pěti dětí takto:

„Jsem protestant a modlím se každý den. Do kostela chodím jen zřídka, ale když se naskytne příležitost, rád tam zajdu. Byl jsem v kostele a modlil se ve všech velkých světových metropolích. V Hittfeldu, což je vedlejší vesnice, je také velmi starý kostel, rád tam chodím. Také se mi líbí, že se rodina každý den u snídaně modlí a já bych bez modlitby nemohl jít spát. Projevujeme tak určitou pokoru a vděčnost. (…)“

Co nejhezčího pro tebe kdy kdo udělal?, byl další dotaz na německého popového titána. A Dieter se rozpovídal:

„Vždycky mě překvapí maličkosti, které mi vyrazí dech. Jeden příklad: Minulý týden jsem parkoval tři nebo čtyři hodiny v patrovém parkovišti, které je v Hamburku celkem drahé. Parkuju tam poměrně často a vždy platím mobilem u automatu. Tentokrát to nevyšlo. Na hodinách jsem měl 19 eur a u sebe žádnou hotovost. Za mnou stál muž, který mě pozoroval a pak řekl: „Zaplatím to za vás, stejně jsem vám vždycky chtěl udělat laskavost.“ Páni! Ten chlap mě vůbec neznal, v životě jsem ho neviděl a ani nevypadal jako milionář. Když se vám dostane takové milé pozornosti od lidí, kteří třeba nic nemají, a přesto vám pomohou v hloupé situaci… to mě opravdu vyvede z míry. Pak si pomyslíš, že opravdu ještě žijí galantní lidé.“

Už jste někdy udělali podobný dobrý skutek?

Dieter Bohlen: „Vždy, když kupuji chléb a pečivo v naší pekárně, zaplatím nákup seniorce či seniorovi, kteří stojí přede mnou. Zaplatím nákup každé babičce, která přede mnou stojí ve frontě. Kupují si na odpoledne tři rohlíky a kousek jablečného koláče, a když jim řeknete: ‚Já to zaplatím‘ – ten pohled, tak nevěřícný a vděčný, to se mi moc líbí. (…),“ odpověděl sympatický zpěvák pro televizi RTL.

Zdroj: rtl.de. Náhledová fotografie: Sven Mandel / Wikimedia Commons