Vychytávky, jak ochránit auto před sychravým počasím

Auto máte stát celý den i noc venku a o garáži zatím ani neuvažujete? Podívejte se na jednoduché vychytávky, které vám pomohou vaše dvoustopé vozidlo ochránit před rozmary zimního počasí.

Navoskujte svého miláčka

Pravidelně auto umýt a zbavit jej škodlivé soli ze silnic je snad povinností každého řidiče. V zimním období navíc dbejte, aby byla voda, kterou svého plechového miláčka ošetřujete, vlažná a nikoliv horká. Vysoká teplota vody vede k mnohem většímu namáhání povrchů auta. Ke každému mytí pak také přidejte vosk, bude se starat o ochranu laku auta.

V mrazech si pohlídejte palivo

Asi nikdo z nás netouží po tom, aby mu auto místo spokojeného vrnění motoru ráno nabídlo znepokojující zvuk, který hlásí, že dnes se nikam nepojede. Pokud si přejete, aby vaše auto nemělo během zimních mrazivých týdnů problém naskočit na první dobrou, hlídejte si kvalitu paliva a tankujte u kvalitních a osvědčených čerpacích stanic. Staří bardi vám poradí, že v mrazech se do nádrže nafťáku přileje panák benzinu nebo petroleje, ale řídit byste se v tomto případě měli spíše návodem k obsluze.

Čelní sklo stojí za to řešit

Připadají vám lidé, kteří si na přední sklo pokládají ochranné fólie, ručníky, osušky, deky a podobné ohyzdnosti, jako blázni? Možná je na čase přehodnotit postoj. Ranní odstranění krytu předního skla je mnohem jednodušší, než poletovat kolem plechového miláčka se špachtlí na sníh a námrazu. Jako bonus zjistíte, že vám nepřimrzají stěrače k oknu. Nechcete hýřit textiliemi? Vězte, že skvělou službu vám udělá i obyčejný kus kartonu.

Máte ráno světlomety zamlžené, až běda? Vytáhněte z rukávu eso v podobě zubní pasty. Tu večer naneste na přední světla a ráno je jen polijte teplou vodou. Voilà! Dokonalý výsledek zaručen.  

Zdroj: lanmodo.com. Náhledový obrázek: getty images