Výzva #UkliďmeZaHumny jede Českem! Přidáte se?

Výzva #UkliďmeZaHumny jede Českem

Při procházce bychom neměli opustit katastr obce. Zprvu jsme si mysleli, že nás to bude prudit a omezovat. To bychom ale nebyli my, Češi, aby se z toho nezrodil nějaký dobrý nápad. Znáte výzvu #UkliďmeZaHumny?

Najednou to vidíte

Stačí, když půjdete na procházku v místě bydliště. Najednou se budete setkávat s tím, co jste dříve neviděli. No, lépe řečeno, nechtěli vidět. Mysleli jste si, že se o to někdo postará. A někdo to uklidí. A ono nic. Nepořádek je tam již léta. Nemá smysl pátrat po naprosto narušeném jedinci, který je v dnešní době, kdy jsou popelnice na každém rohu, schopen odhazovat odpadky všude kolem sebe. Je na čase, abychom s tím něco udělali. My sami.

Síla sociálních sítí

Jistě tato bohulibá myšlenka napadla několik lidí současně. A vydali se na procházku s odpadkovými sáčky, aby si okolí svého bydliště uklidili. Stále to ale nebylo ono. Proto bylo na čase, aby se z dobrého nápadu stala inspirativní záležitost. Hashtag UkliďmeZaHumny se šíří českým internetem jako lavina. Ruku v ruce s ním se objevují videa a fotografie lidí, kteří se z procházky vracejí s odpadkovým sáčkem plným nepořádku.

Výzva malého hocha

A kdo za výzvou vlastně stojí? Jeden malý kluk z Malé Hané. Ten se rozhodl, že vyrazí do přírody a uklidí binec, který po cestě nalezne. Stal se hitem internetu a vyzývá lidi, aby každý z nás udělal něco málo pro krásu svého okolí. Přijmete výzvu a budete uklízet okolí vašeho bydliště i vy? O své „úlovky“ se samozřejmě můžete pochlubit na sociálních sítích a nejvíce se bude výzva šířit, když uvedete hashtag UkliďmeZaHumny.  

Jdete do toho s námi i vy?

Zdroj: www.uklidmecesko.cz. Náhledový obrázek: Redakce.