3 venkovní aktivity pro děti: zvládnete je v rámci katastru obce

Chtěli byste procestovat celý svět, ale současná nařízení vám to neumožňují. Nebojte se, jen co se situace uklidní, opět budete moci s celou rodinou vyrazit za vůní dálek. Do té doby si užijte zábavu i jinak – třeba v rámci katastru vaší obce. Poradíme, jak na to.

Tuhle aktivitu děti milují

Kdo si ještě s dětmi nevyzkoušel bojovku, neví, o co přichází. Úžasná zábava i pro ty nejmenší, kteří se pomocí indicií dostávají z jednoho místa na druhé. Na konci navíc naleznou poklad! Skvělý tip na zabavení menších dětí, nemyslíte? Bojovku si můžete jednoduše vytvořit i sami, nebo si najděte přímo autory, kteří dětské bojovky tvoří. Hurá za pokladem!

Mandala z přírodnin

Pokud se nacházíte v blízkosti parku, dopřejte dětem tvořivou zastávku. Co se bude dít? Vytvořte si originální obrázek z přírodnin. Malé děti budou tvořit jednoduché obrázky: sluníčko, strom, dům, nebo třeba šipku. Větší si už vyhrají například při tvorbě mandaly. Fantazii se meze rozhodně nekladou, užijte si chvíli na čerstvém vzduchu podle svého. Kdo vyrobí největší obrázek?

Mandalu vytvořte z šišek, trávy a větviček. 
Manfred Antranias Zimmer z Pixabay.
Mandalu vytvořte z šišek, trávy a větviček.
Manfred Antranias Zimmer z Pixabay.

Vy ještě nemáte pomalované ruce?

Těžko věřit, že ještě v naší zemi existuje člověk, který se nezapojil do skupiny na Facebooku zvané Kamínky. O co vlastně jde? Děti si akrylovými barvami namalují libovolný obrázek na kamínek. Nezapomeňte přidat vaše poštovní směrovací číslo a také hashtag Kamínky. Pak už jen zbývá vyrazit na procházku a kamínek položit na viditelné místo. Kdo jej nalezne, vyfotí svůj úlovek do skupinky, kde si jej pomocí PSČ snadno najdete. Kde asi bude putovat dílko vašich dětí?

Jak budete svou vycházku s dětmi trávit vy? Dopřejte jim, aby v budoucnu na současný stav lockdownu vzpomínali s úsměvem a radostí.

Zdroj: childhoodbynature.com. Náhledový obrázek: blueorangestudio z Canva.com